"כשתקפו את המשטרה התביישתי"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' מסכם שש שנים בתפקיד. אהרונוביץ' עוזב את החיים הפוליטיים ומותיר אחריו מפלגה שחברים בה הסתבכו בשחיתות, ומשטרה שבכירים רבים משורותיה פרשו בעקבות פרשיות מין. על אף הסערות במהלך הקדנציה, השר היוצא לא מתחרט על דבר ומצהיר: "אני שלם עם הכל"

רגע לפני שהוא מסיים את תפקידו, אולי באחת מהתקופות הקשות שידעו הן מפלגתו והן הארגון עליו הוא אחראי - משטרת ישראל, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מגיב על הפרשות השונות המתנהלות סביבו. "אני עוזב כי הייתה שיחה עם אביגדור שהבהירה לי שאחרי שש שנים, כשהדור הצעיר דופק על הדלת - צריך לסיים בצורה חברית", הוא אומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא השר הראשון בתפקיד שבא מתוך הארגון, או ליתר דיוק ממג"ב. בקרב רוב השוטרים הוא זוכה לאהדה רבה, "הוא משלנו והוא דאג לנו", הם אומרים. במהלך תקופתו המשטרה קיבלה שניים וחצי מיליארד תוספת תקציב, נוספו 300 שוטרים המשכורות עלו והוקמה המכללה הלאומית לשוטרים ליד בית שמש.

אבל ככל הנראה מה שייזכר מכהונתו הן בעיקר הפרשות הלא מחמיאות של מפלגת "ישראל ביתנו", והניצבים המטרידים במשטרה. "אני חושב שבאיזשהו מקום הגנתי על השוטרים ולא על מי שצריך להגן. יכול להיות שאני משלם על זה אבל אני שלם עם הדברים האלה".

"שלם עם הכל". אהרונוביץ' ודנינו (פייסבוק משטרת ישראל)

"לקחתי אחריות על ירושלים"

לדבריו של אהרונוביץ' הוא לוקח אחריות על הפרשיות המביכות בצמרת פיקוד המשטרה שקרו במשמרת שלו. "אני מיניתי אותם אך האם אני צריך לבדוק את עברם ולראות מה הם עושים ביום יום - אין לי את הכלים לזה", הוא אומר ומוסיף כי במשטרה יש תרבות שצריך לטפל בה ולעקור אותה.

אך על דבר אחד הוא אינו מוכן להתנצל - המהומות שפקדו את מזרח ירושלים בחודשים האחרונים. "גם כשהיו ימים קשים לקחתי את האחריות על העיר", ולמרות שאינו נוקב בשמות הוא מדגיש כי שרים בכירים בממשלה זלזלו בצעדיו. "של נעליך מעל רגלייך לפני שאתה מדבר, תן קצת כבוד לאנשים שעשו כמה דברים".