השר פרץ הודיע: אתפטר עוד היום מהממשלה

לאחר שאמר ב"פגוש את העיתונות" כי יש להחליף את רה"מ והכריז שיצביע נגד התקציב, הודיע השר ליו"ר מפלגתו לבני, על כוונתו להתפטר. בישיבת הממשלה הוא התעמת עם נתניהו: "מתחוללת רעידת אדמה בכל התחומים, ורה"מ מחפש אשמים במקום לנווט ולמצוא פתרונות"‎

עוד לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט אם לפטר בקרוב את השר להגנת הסביבה בעקבות הכרזתו כי יצביע נגד התקציב, הקדים אותו עמיר פרץ, והודיע הבוקר (ראשון) ליו"ר מפלגתו, ציפי לבני: "אתפטר מהממשלה עוד היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה שנערכה בין השניים הבוקר, אמרה שרת המשפטים ויו"ר מפלגת התנועה לבני לפרץ כי היא מכבדת אותו ואת החלטתו וכי הם ימשיכו לפעול במשותף במסגרת התנועה.

הודעתו של פרץ ללבני מגיעה לאחר שאמש, בריאיון ל"פגוש את העיתונות", הוא תקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "לא אהיה חלק מממשלה שממשיכה במגמות הללו". עוד אמר פרץ כי יש לפעול להחלפת נתניהו וכי ראש הממשלה "הפך להיות הבעיה במקום הפתרון".

"ניהלתי מלחמה מול הטרור, לא פחות ממך"

בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר הוסיף פרץ לתקוף את נתניהו. "אני ניהלתי מלחמה בנחישות מול הטרור, לא פחות ממך, גם מול חיזבאללה, וגם מול חמאס, והאמנתי וקידמתי תהליך מדיני כחלק מתפיסת ביטחון כוללת של מדינת ישראל", הוא אמר.

בנוסף אמר פרץ לנתניהו כי "לא ייתכן שהשיטה שבה אנשים עם ראייה לאומית ובינלאומית רחבה, שרואים גם את הפתרון המדיני כחלק מרכזי במאמץ, יואשמו כמתקפלים בפני הטרור".

פרץ טען כי בחודשים האחרונים מתחוללת רעידת אדמה בכל התחומים - מדיני, חברתי וכלכלי - וראש הממשלה מחפש אשמים, במקום לנווט ולמצוא פתרונות. "תפקידו של ראש הממשלה להתעלות מעל ההתלהמות והצרכים הפוליטיים, ולגלות אחריות כלפי אזרחי ישראל", מסר פרץ.

ראש הממשלה נתניהו לא נשאר חייב, והשיב לפרץ: "אצלכם זה 'אם לא פינית, לא עשית'. התכנית היחידה שלכם זה לקפוץ מהצוק ולהתקפל. אני מודה לך שהבנת שהמקום שלך הוא לא סביב שולחן הממשלה".

"מקומו של פרץ אינו בממשלה". נתניהו (לע"מ)

יחימוביץ': "המעשה המדויק והנכון"

בינתיים, קיבל פרץ עידוד ותמיכה דווקא ממי שנחשבת ליריבה הפוליטית שלו, ח"כ שלי יחימוביץ'. "זהו המעשה המדויק והנכון, במיוחד ערב תקציב שהוא תקציב גזירות קשה לציבור, ונוכח חוסר התקווה המדיני", מסרה יחימוביץ'.

"מלכתחילה שגתה לבני כאשר חברה לנתניהו והעניקה לגיטימציה למדיניותו השגויה", הוסיפה יחימוביץ', "וככלל, ראוי שפוליטיקאים יהיו במקום שאליו הם מחויבים ערכית ואידאולוגית, ולא יחפשו באובססיביות תירוצים להיות חלק מהשלטון בכל מקרה ובכל מחיר".

"המעשה המדויק והנכון". יחימוביץ' (פלאש 90)

"נתניהו הפך את מדיניות הייאוש למדיניות עיקרית"

במהלך הריאיון לחדשות 2 אמר פרץ כי "ראש הממשלה הפך את מדיניות הייאוש למדיניות עיקרית. אני לא אתמוך בתקציב כפי שהוא היום, כשזעקת האנשים העניים ביותר מולי, ולא אשאר בממשלה שתמשיך להתנהג כפי שהיא מתנהגת היום".

בנוגע להתפתחויות הביטחוניות בתקופה האחרונה אמר פרץ כי "ראש הממשלה שבוי בידי המגמות הקיצוניות ביותר, דווקא בזמן כזה". לטענתו, "בימים שהכול רותח ובוער סביבנו, ראש הממשלה לוקח טקסטים כל כך קיצוניים ונותן לגיטימציה להבעיר את השטח". הוא הוסיף כי "הגיע הרגע להתחיל לדבר על אלטרנטיבות לראש הממשלה".