השר בנט על הרג הצעיר: לא מדובר ברצח

יו"ר הבית היהודי הגיב על אירוע הירי בח'יר חמדאן, בן 22 מכפר כנא, שנורה בידי שוטרים: "מחבל אחוז טירוף תקף שוטרים, תגובתם היא מה שמצופה מאנשי ביטחון". ח"כ אחמד טיבי: "זוהי הוצאה להורג, הסרטון אומר הכול"

"להעניק גיבוי לאנשי הביטחון". בנט. (חדשות 2)

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיב הערב (שבת) לירי בח'יר חמדאן, ואמר כי "לא מדובר ברצח בדם קר". עוד קרא בנט להעניק גיבוי לאנשי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מחבל ערבי אחוז טירוף תקף ניידת משטרה עם סכין, בניסיון לרצוח שוטרים", המשיך יו"ר הבית היהודי. "תגובתם היא מה שמצופה מאנשי הביטחון שלנו". הוא טען כי יש צורך לבדוק את האירוע, אך "לא מדובר ב'רצח בדם קר', ובטח שאין להפקיר את אנשי כוחות הביטחון שנשלחים להגן עלינו. אם לא נעניק גיבוי נראה עוד ועוד ישראלים נרצחים באמצעות סכינים, זיקוקים ודריסות מכונית."

מוקדם יותר, אמר חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ תע"ל) כי "נעשה מעשה חמור ביותר היום, הוצאה להורג". בתכנית "פגוש את העיתונות" הוסיף טיבי כי "הסרטון אומר הכל. הצעיר תקף את הרכב המשטרתי, ואפשר היה לעצור אותו, או לנטרלו בכל מיני דרכים. אך השוטרים ירו כדי להרוג, ואחר כך סחבו אותו באופן משפיל ופוגעני. אירוע כזה לא היה יכול להתרחש ביישוב יהודי".

ח״כ נחמן שי (העבודה) טען כי אין להסתפק בחקירת מח"ש בעניין וכי "יש למנות גוף חוקר חיצוני שיחקור האירוע בדחיפות, באופן שקוף וגלוי". עוד הוסיף שי ואמר כי ״האירוע בכפר כנא הוא מדרגה נוספת בהידרדרות המצב הביטחוני. אנחנו עומדים בפני מבחן גדול ביחסי יהודים - ערבים, והוא עלול להתרחב לעימות שכמותו שנים רבות לא חזינו".