כרוז הסתה בגדה: "דרסו בכירי הציונים"

פרסום מסית, הקורא לפגיעה פיזית בחברי כנסת ושרים מהימין, הופץ ביהודה ושומרון על רקע ההסלמה האחרונה. "גם אם זה ייקח זמן, תקבלו את הדין על הפשעים שלכם", נכתב בפרסום, בו הוצגו פרטי חברי הכנסת לצד להבות ומכוניות דורסות

הכרזה המסיתה

קריאה נוספת לפיגועי דריסה - והפעם נגד חברי כנסת ושרים: כרוז שהופץ בגדה קורא לפעילים אסלאמיים "לדרוס את בכירי הציונים המשתייכים לאויבי אל אקצא". על הכרוז מופיעות תמונותיהם של שישה פוליטיקאים ישראלים מהימין - זאב אלקין, מירי רגב, ציפי חוטובלי, משה פייגלין ודני דנון מהליכוד לצד השר אורי אריאל מהבית היהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכרוז מופיעים גם תאריכי לידתם של חברי הכנסת, לצד פרטים אישיים נוספים כגון כתובת הדואר האלקטרוני שלהם ומספר הטלפון בלשכתם. סביב תמונותיהם של הח"כים מופיעות להבות ומכוניות, המדגישות את הקריאה לפגיעה פיזית בהם. "גם אם זה ייקח זמן, תקבלו את הדין על הפשעים שלכם", הוזהרו הפוליטיקאים בכרוז."מיטב בניו של מסגד אלא קצא יגיעו אליכם כדי לסלק את הטומאה שלכם מהאדמה הטהורה".

שלשום קיימו נשיא המדינה ריבלין וראש הממשלה נתניהו סבב שיחות טלפוני עם שרים וחברי כנסת כדי להרגיע את הרוחות סביב הר הבית. השניים החלו בשיחות עם גורמים רשמיים בממשלה ובכנסת - במטרה להרגיע את הרוחות ובקריאה לגילוי אחריות בכל התבטאות ומעשה. נתניהו וריבלין הדגישו כי המעשה נובע מכך ש"אין לנו מלחמה עם האסלאם אלא עם גורמי טרור קיצוניים".

בין המאויימים. ח"כ פייגלין (חדשות 2)

אבו מאזן: "סגירת הר הבית - הכרזת מלחמה"

הצעד המשותף מגיע על רקע ההחלטה הירדנית אתמול להחזיר את השגריר לארצו, והדאגה בישראל מהידרדרות היחסים בין המדינות. ממשלת ירדן הודיעה אתמול כי הצעד נובע מ"ההחרפה של הפעולות האלימות שמפעילה ישראל בירושלים". במקביל, הגישה ירדן מחאה רשמית למועצת הביטחון של האו"ם בגין גישתה התוקפנית של ישראל במתחם הקדוש, כך לשון העתירה.

בסוף השבוע האחרון, לאחר נסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק, קרא נתניהו לחברי הכנסת ולשרי הממשלה להרגיע את הרוחות סביב נושא הר הבית ולגלות אחריות ואיפוק. ראש הממשלה נתניהו שוחח אז בנושא עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בנושא, וביקש ממנו לפעול מול חברי הכנסת על מנת להעביר להם את המסר.

ביום חמישי שעבר, בעקבות ניסיון ההתנקשות בגליק, הוחלט במערכת הביטחון לסגור את הר הבית למתפללים ולמבקרים יהודים. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן הצהיר כי הדבר מהווה "הכרזת מלחמה", ודוברו טען כי מדובר בניסיון לפגוע באומה הערבית כולה.