מימין ומשמאל: נגד חלוקת ירושלים

על רקע המתיחות בבירה מראה סקר שנערך על ידי חברת שילוב-מילוורד-בראון עבור חדשות 2 Online כי רוב מכריע של הציבור (כ-70%) - מכל קצות הקשת הפוליטית - מתנגדים למסירת חלקים מהבירה, גם בתמורה להסכם שלום כולל עם הפלסטינים

על רקע המהומות בירושלים שהגיעו בשבוע שעבר לשיא עם ניסיון ההתנקשות באיש הימין יהודה גליק, צונחת התמיכה הציבורית בראש הממשלה נתניהו, כך על פי סקר שנערך על ידי חברת שילוב-מילוורד-בראון עבור חדשות 2 Online. עוד עולה מהסקר כי למרות שמרבית הישראלים לא ביקרו לאחרונה במזרח העיר, מכל קצוות הקשת הפוליטית מתנגדים למסירת חלקים מהבירה - גם בתמורה להסכם שלום כולל עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סיבה לדאגה לרה"מ? (חדשות 2)

בתשובה לשאלה האם הם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה נתניהו בשבוע האחרון שבו התלהטו הרוחות, ענו 51% מהנשאלים כי הם אינם שבעי רצון. 30% סבורים כי תפקודו היה טוב ו-19% לא מחזיקים בעמדה אודות הנושא. מדובר בשפל הגדול ביותר בתמיכה הציבורית בתפקודו של ראש הממשלה נתניהו בשנה האחרונה, בדומה לתקופה שבתום מבצע "צוק איתן" בעזה.

רוב נגד חלוקת העיר (חדשות 2)

רוב גורף נרשם בסקר נגד החזרת מזרח ירושלים - גם בתמורה לשלום כולל עם הפלסטינים. 69% מהנשאלים סבורים כי אסור לוותר על חלקים בבירה בתמורה להסכם, רק 24% חושבים כי ניתן לחלק את העיר עבור שלום. 7% נוספים טענו כי אינם יודעים. הנתון מפתיע עוד יותר כשבחונים את התפלגות הפוליטית של הנשאלים כש-53% ממצביעי המרכז והשמאל היו בין המתנגדים למהלך.

67%: לא ביקרנו במזרח העיר (חדשות 2)

הנתון מפתיע עוד יותר מאחר ומרבית הציבור כלל לא ביקר בעת האחרונה בחלקים אלה של הבירה, שהפכו בשבועות האחרונים לנפיצים במיוחד. בתשובה לשאלה האם ביקרתם במזרח ירושלים בשנה האחרונה, אמרו 33% מהנשאלים כי אכן ביקרו, 67% אמרו כי רגלם לא דרכה במזרח העיר בשנה האחרונה.

שפל בתמיכה, נתניהו (פלאש 90)

ישראל אוליניק, מנכ"ל שילוב-מילוורד-בראון אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "מדובר בשפל הגדול ביותר השנה בתמיכה בראש הממשלה, בדומה לתקופה שבתום המלחמה. לאחר הנאו"ם בעצרת האו"ם והעימות מול הממשל האמריקני הוא עלה ל-55%. אנחנו יכולים לשייך את השינוי למאורעות במזרח ירושלים, שערערו את תחושת הביטחון בציבור ופגעו בנכס הגדול ביותר שלו - כאיש ביטחון".

באשר להתנגדות הציבורית למסירת חלקים מהבירה אמר אוליניק כי "אנחנו רואים שיש רוב גורף בציבור נגד החזרת מזרח ירושלים גם בתמורה להסכם שלום עם הפלסטינים. בניגוד לציפיות גם בוחרי המרכז והשמאל התנגדו ברוב של 53% נגד החזרת מזרח ירושלים".