ריבלין בכנס בחיפה: "המחאה של קיץ 2011 לא תמה"

נשיא המדינה נשא דברים בכנס אלי הורוביץ, והתייחס בדבריו למחאת יוקר המחיה: "אזרחים מכל המעמדות והמגזרים מדווחים על חוויה של חוסר ביטחון". הוא תקף את המדיניות הכלכלית של הממשלה: "הרפורמות מעגנות את המצב הקיים"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא הערב (שני) דברים בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה שנערך בחיפה, והתייצב לצד מחאת יוקר המחיה: "בקיץ האחרון הוכיחה החברה הישראלית שישנה חזית אחרת שעליה היא לא מוכנה לוותר. כבר שלוש שנים שהציבור הישראלי משמיע קול חזק וברור שמשדר חוסר שביעות רצון מהמערכת הכלכלית והחברתית הקיימת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין אמר כי "עוד במהלך הלחימה, כשחיילינו בחזית, קשה היה שלא להבחין כי הדיון הכלכלי-החברתי אינו נמוג. קשה היה שלא להרגיש את הגרוטסקיות בכך שימי הלחימה והגבורה של הקיץ התרסקו על חופיו של דיון מקאברי במילקי הברלינאי.

לדברי הנשיא, ההישג המרכזי של מחאת יוקר המחיה הוא ש"היא מאפשרת להפנות את המבט פנימה. אזרחים מכל המעמדות והמגזרים מדווחים על חוויה של חוסר ביטחון. הם מרגישים שאינם מצליחים לגדל את ילדיהם כפי שהיו רוצים. הם לא מצליחים להתפנות לפיתוח היכולות שלהם, לצמוח ולהתפתח. זה אינו פחות מאיום אסטרטגי".

בהמשך דבריו הדגיש ריבלין כי דרושות רפורמות "אמיצות ואחראיות" בתעשיות הפיננסית, האנרגיה, המזון וענף הדיור. עם זאת, הוא הבהיר כי אינו מתכוון "לרפורמות שהתקבלו בכנסת בנושא חוק הריכוזיות וחוק המזון. אני חושש מאוד שהרפורמות הללו, לא רק שלא היו אמיצות דיין ושאינן נותנות מענה לבעיה - אלא הן מעגנות את המצב הקיים יותר מאשר מתקנות אותו".