סגן ראש עיר נוסף – ללא שכר

הצעת החוק השנויה במחלוקת לפיה ערים בינוניות יוכלו למנות סגן ראש עיר חמישי שונתה, כך שהמינוי יתאפשר אך התפקיד יהיה ללא שכר. ח"כ רגב מסרה: "המטרה היא לחזק את הרשויות, הכוונה ההתחלתית היה שהתפקיד יהיה ללא שכר". ראש העיר נתניה פיירברג ביקשה שהתפקיד יהיה עם שכר אך בקשתה נדתחה

ח"כ מירי רגב, ארכיון (פלאש 90)

לאחר הפרסום בחדשות 2 על כך שח"כ מירי רגב מקדמת חוק שיאפשר לחמש רשויות בלבד להוסיף סגן ראש עיר חמישי בשכר, החליטה חברת הכנסת לתקן את החוק כך שהתפקיד יהיה ללא שכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ רגב טענה כי לא התכוונה מראש שהתפקיד יהיה עם שכר, אלא ההצעה נועד לשפר את תפקוד הרשויות המקומיות הבינוניות. ההצעה נדונה בוועדת הפנים בראשות ח"כ רגב, ולאחר הפרסום זעמו מספר חברי כנסת בטענה כי לא ידעו שיש לחוק משמעיות תקציביות.

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, שהחוק חל על עירה הפעילה לחץ על חברי הכנסת שסגן ראש העיר הנוסף יקבל משכורת מהעירייה, אך כאמור הוחלט לא לקבל את עמדה.

ראש העיר נתניה פיירברג, ארכיון (פלאש 90)
מגבלות החוק תוחמות את האוכלוסייה ל-250-200 אלף תושבים שיקבלו עוד סגן ראש עיר, חמישי. בכל הארץ יש חמש עיריות שעומדות בקריטריון: נתניה, אשדוד, פתח תקווה, באר שבע וחולון.

לאחר הפרסום, ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) פנה ליועץ המשפטי של הכנסת בדרישה לקיים הצבעה חוזרת במליאה בעקבות העובדה שלחברי הכנסת לא ידוע כי מדובר על סגן שר בשכר.