מתיחות בין אהרונוביץ לדנינו- בגלל ח"כ רגב

השר לביטחון פנים אהרונוביץ' זעם על המפכ"ל דנינו לאחר שזה הזמין את ח"כ מירי רגב לדיון הערכת מצב ובהמשך לסיור בבירה. בסביבת השר טוענים כי "מדובר בחברת כנסת שתוקפת וחובטת בשר, במפכ"ל ובמשטרה"

השר והמפכ"ל, ארכיון (פלאש 90)

שוב מתיחות בין המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. הפעם במוקד: חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד). הערב (ראשון) נחשף במהדורה המרכזית כי ביום שישי האחרון סייר השר לביטחון פנים וסגן המפכ"ל, ניסים מור, בעיר העתיקה ובחמ"ל התצפיות. מתברר, כי בסביבת השר אהרונוביץ' זועמים על המפכ"ל דנינו שהזמין, כך לדבריהם, את ח"כ רגב לדיון הערכת מצב ולאחר מכן אף סייר איתה באזור הר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד טוענים, כי מדובר בחברת כנסת "שתוקפת וחובטת בשר, במפכ"ל ומשטרה". אלא שבסביבת דנינו אומרים כי רגב לא הוזמנה לדיון הערכת מצב, אלא רק הגיעה לסיור. הסיבה, כך לטענתם, היא ניסיון של דנינו "לרכך" את רגב לפני ישיבת ועדת הפנים של הכנסת, שבה התכוונה ככל הנראה למתוח ביקורת חריפה על המשטרה.

באמצע החודש שעבר, אחרי חילופי דברים קשים בין השניים שכללו ביקורת חריפה מצידו של השר לביטחון הפנים אהרונוביץ' על דבריו של דנינו בנוגע למינוי המפכ"ל הבא, כשאמר שהוא מתנגד למינוי מועמד חיצוני למחליפו - קיימו השניים פגישת הבהרה.

רגב ודנינו בסיור (פייסבוק)

הפגישה נערכה בארבע עיניים בלשכת השר בתל אביב ועל השולחן הונחו לצד סוגיות עבודה שוטפות, גם סוגיית מינוי המפכ"ל הבא, זאת על רקע הפרסומים על המחלוקת שהתעוררה בין השניים סביב הנושא.

"הפגישה התקיימה ברוח טובה ובמסגרתה סוכם כי לא יהיה יותר דיון פומבי בסוגיית מינוי המפכ"ל", נכתב בהודעת המשטרה לאחר הפגישה. "הוסכם כי דיון אודות זהותו של המפכ"ל העתידי - אינו רלוונטי כעת".

עוד נמסר כי במהלך הפגישה "השניים הסכימו כי למשטרה ישנם כעת אתגרים רבים בדגש על הלחימה בכל סוגי הפשיעה והעבריינות, ובניסיונות הפרות סדר של ארגונים עוינים וכי כל עיסוק תקשורתי כזה או אחר בנושא זה יש בו כדי לפגוע ביכולת של המשטרה על כל קציניה ושוטריה לעמוד באתגרים הללו".

אהרונוביץ' תקף את דנינו: "שיתעסק בענייניו"

בריאיון לנחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" אמר דנינו כי "יש לעשות סדר - להבהיר עכשיו שההודעה על הבחירה (של המפכ"ל הבא) תיעשה במועד הראוי" - זאת בעקבות הלחץ הציבורי שנוצר להקדים את ההחלטה על מינוי המפכ"ל.

"זו אמירה אומללה של מפכ"ל מכהן, אני לא רואה עין בעין", אמר אהרונוביץ'. "המפכ"ל בא לתת לי עצות דרך עיתון - דברים כאלה לא צריכים להיות, ואני דוחה אותם. טוב שהוא יתעסק בענייניו, ולא במינוי המפכ"ל הבא".

באותו ריאיון התייחס דנינו גם לכך שאהרונוביץ' שוקל מינוי של אדם שאינו משורות המשטרה לתפקיד המפכ"ל. "הסיכוי של מועמד מבחוץ ללמוד את תפקיד המפכ"ל בלי רקע משטרתי קודם הוא לא גבוה", אמר דנינו. "אני יכול להעיד על כך שלניסיון שצברתי בתפקידים קודמים היה משקל גדול בעבודתי כמפכ"ל".