הממשלה אישרה את חוק הגיור המרוכך

לאחר שלל תלאות ומכשולים, עבר היום בממשלה חוק הגיור בגרסתו המתוקנת. החוק קובע כי רבני ערים יוכלו אף הם לבצע הליכי גיור בכפוף לאישור רשמי של הרבנות הראשית - זאת בניגוד למצב כיום. השרים לבני ופירון בירכו, ברבנות הראשית התריעו: "ההחלטה תגרום עוול למתגיירים, היא לא מקובלת"

עכשיו גם שם יוכלו לבצע הליכי גיור (חדשות 2)

חוק הגיור אושר בממשלה: השרים אישרו בצהריים (ראשון) את חוק הגיור שיזם ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) בגרסתו המתוקנת. במסגרת ההצעה המרוככת, רבני הערים יבצעו גיורים באמצעות הרכבים שיוקמו למטרה זו - זאת בכפוף לאישור רשמי וסופי של הרבנות הראשית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום הוא יום בשורה", אמרה בסיפוק שרת המשפטים ציפי לבני. "אחרי המאבקים והמכשולים, הרפורמה בגיור עברה היום ברוב גדול בממשלה. זהו מסר למאות אלפי אזרחים ישראלים שעודדנו אותם לעלות ארצה מכוח השבות: החל מהיום אתם כבר לא אזרחים סוג ב׳, אתם חלק מאיתנו - חלק מהעם היהודי".

גם שר החינוך שי פירון בירך על המהלך: ״מדובר בתיקון עוול היסטורי. החלת החוק מבטאת את חובתנו המוסרית כלפי אלה המבקשים להתגייר. זו חובתנו הלאומית כלפי מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

רבני הארגון "צהר" הצטרפו לברכות: "זהו ניצחון חשוב למחנה הנלחם בהתבוללות בתוך ארץ ישראל. אם המהפכה בגיור לא הייתה מתקבלת היינו עדים בעתיד הלא רחוק להתבוללות רבתי בעם ישראל כפי שחווה בשנים האחרונות יהדות ארצות הברית. כבר עכשיו יש לא מעט תושבי ישראל המעדיפים להתחתן בשיטות שונות ומשונות ולא כדת משה וישראל".

ובניגוד לברכות מגורמים רבים במערכת הפוליטית ובכלל, ברבנות הראשית הסתייגו מהחוק ומסרו כי החלטת הממשלה שהתקבלה בעניין הגיור איננה מקובלת על הרבנות הראשית. ברבנות הדגישו כי יש בהצעה "משום הונאת הגר והיא תגרום עוול למתגיירים", ומועצת הרבנות הראשית תקיים דיון בנושא בקרוב.