סוף עידן סער: שר הפנים הגיש את התפטרותו לממשלה

חודש וחצי לאחר שהודיע במפתיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, הגיש היום שר הפנים את מכתב ההתפטרות שלו לראש הממשלה נתניהו. מחר יתפטר סער גם מהכנסת וייערך עבורו אירוע פרידה במליאה

השר המתפטר גדעון סער (AP)

שר הפנים יוצא בחוץ: שר הפנים, גדעון סער, שעד לא מזמן נחשב לאיום הגדול מבית על מנהיגותו של ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, הגיש היום (ראשון) את מכתב ההתפטרות שלו לראש הממשלה - זאת לאחר שהודיע לפני כחודש וחצי על עזיבתו את החיים הפוליטיים במפתיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחר צפוי סער להתפטר גם מהכנסת ולעזוב את החיים הציבוריים, המליאה תערוך לו אירוע פרידה לאחר התפטרותו מהמשכן. בשבוע שעבר השתתף סער בישיבתו האחרונה כשר הפנים בוועדת הפנים של הכנסת ונפרד מחבריה.

בספטמבר האחרון הודיע סער כי הוא פורש מהחיים הציבוריים בהצהרה שהפתיעה רבים: "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".

 "ב-12 שנים האחרונות ייצגתי אתכם ואת הציבור - לא הייתי יכול לעשות שום דבר ללא תמיכתכם", טען השר. לדבריו, בשנתיים האחרונות, על רקע שינויים בחייו האישיים הוא שקל מספר פעמים לקחת את פסק זמן מהחיים הציבוריים.

"קשה לעזוב ולעשות את הצעד, תמיד יש סיבות למה לא לעשות זאת", הסביר סער. "האמת ששקלתי לעשות את זה בטרם הבחירות, כשהשר לשעבר כחלון הקדים אותי.  רציתי לעשות את זה לפני תשעה וחצי חודשים, רציתי לעשות את זה עם הולדת בני דוד בכדי לבלות זמן לצדו", אמר.