רה"מ במסר לח"כים: הרגיעו את הרוחות בנושא הר הבית

עקב התסיסה בבירה והחשש מהמשך המהומות, קורא הערב רה"מ נתניהו לחברי הכנסת ולשרים לפעול באיפוק ובאחריות סביב הנושא הנפיץ ביותר – הר הבית. בשבוע שעבר הזהיר אבו-מאזן כי הסוגיה עלולה לגרום לפרוץ מלחמה

מסר לח"כים, נתניהו (רויטרס)

בעקבות המתיחות בירושלים שהגיעה לשיאה בניסיון ההתנקשות באיש הימין יהודה גליק, קורא היום (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו לחברי הכנסת ולשרי הממשלה להרגיע את הרוחות סביב נושא הר הבית ולגלות אחריות ואיפוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בנושא, וביקש ממנו לפעול מול חברי הכנסת על מנת להעביר להם את המסר. בכך מנסה נתניהו להנמיך את הלהבות, לאחר שבימים האחרונים היו לא מעט קולות בימין שקראו לשנות את הכללים בהר הבית בעקבות ניסיון ההתנקשות.

ביום חמישי האחרון בעקבות ניסיון ההתנקשות בגליק, הוחלט במערכת הביטחון לסגור את הר הבית למתפללים ולמבקרים יהודים. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן הצהיר כי הדבר מהווה "הכרזת מלחמה", ודוברו טען כי מדובר בניסיון לפגוע באומה הערבית כולה.

מתיחות במקום הנפיץ בעולם (רויטרס)

בין חברי הכנסת שהתייחסו לנושא הנפיץ היה ח"כ משה פייגלין, שביום שלאחר ניסיון ההתנקשות ניסה להיכנס למתחם הר הבית. לדבריו, מניעת כניסתו למתחם מהווה ניצחון למתנקש ולכל אלו המתנגדים להעלאת יהודים להר הבית.

מנגד טען ח"כ אחמד טיבי כי ליהודים אין כלל זכות להתפלל במקום. "היהודים לא רשאים להתפלל במסגד אל-אקצא מאחר שמדובר במקום תפילה למוסלמים", הדגיש טיבי. "אמנם מדובר במתחם בגודל 70 דונמים, אך כל מטר בו קדוש לאסלאם".

גם בעולם לא נשארו אדישים למתיחות הגוברת סביב הנושא, ומזכיר המדינה האמריקני הדגיש כי הממשל בוושינגטון מודאג מאוד מההתפתחויות האחרונות. "זה קריטי שהצדדים ינהגו באיפוק ויימנעו מאמירות פרובוקטיביות", אמר קרי והוסיף כי יש לשמור על הסטטוס קוו ההיסטורי על הר הבית.