גליק אמר לנתניהו: חמאס שולט בהר הבית

פעיל הימין, מנאמני הר הבית, הקפיד להדגיש בכל הזדמנות כי היהודים העולים להר הבית חשים מאוימים ונתקלים באלימות קשה. בסרטון שעלה ליוטיוב לפני כחודש מתועד גליק כשהוא פונה לראש הממשלה ומתריע: "חמאס עדיין שולט בהר הבית, והוא נוהג באלימות". נתניהו השיב לו: "אנחנו נצטרך לטפל בזה"

יהודה גליק, פעיל הימין שנורה אמש (רביעי) בירושלים ונפצע קשה בניסיון התנקשות, הזהיר כבר בעבר כי היהודים שעולים להר הבית נמצאים בסכנה. בסרטון שפורסם באתר יוטיוב לפני כחודש, מתועד מפגש קצר ואקראי בין גליק לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו מעלה גליק את טענותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אדוני ראש הממשלה, בהר הבית עדיין חמאס שולט, והוא נוהג באלימות", אמר גליק לנתניהו בתיעוד הקצר. "כל יהודי שעולה להר הבית, כל יום, חוטף אלימות קשה מאוד. בעניין הזה צריך לטפל, אדוני".

נתניהו, שהאזין לדבריו של גליק, השיב לו: "אנחנו נצטרך לטפל בזה", לחץ את ידו והמשיך הלאה.

הירי ביהודה גליק - הסיקור המלא:

ח"כ פייגלין: "סגירת ההר ליהודים - פרס לטרור"

היורה עבד במסעדה במרכז בגין בירושלים

מתיחות שיא בירושלים: כתובת נגד ערבים בבי"ס בעיר

חוסל חשוד בירי ביהודה גליק

גליק, שעה קלה לפני הירי (ערוץ 7)

גליק, דקות לפני הירי: "יגידו שאתם מסוכנים והזויים"

אמש, דקות לפני שנורה גליק, הוא אמר בנאומו במסגרת כנס נאמני הר הבית במרכז למורשת בגין: "התורה אומרת לנו 'קומו, אל תהיו פסיביים, אל תשבו במקום'. הקדוש ברוך הוא אומר לנו 'אני יודע, כשאתם תקומו יהיו כאלו שילעגו לכם, יהיו כאלו שיגדפו אתכם, יקראו לכם הימין הקיצוני, יגידו שאתם מבעירים את המזרח התיכון, יגידו שאתם מסוכנים והזויים'".

אורן, פעיל תנועת "אם תרצו" בירושלים ששוחח עם גליק דקות לפני שנורה, סיפר: "זה אירוע מאוד קשה מאוד מבחינתנו. היינו בטקס ונשארנו קצת אחרי לדבר. הייתי בין האחרונים שיצאו. הוא בדיוק דיבר עם מישהי ורק רציתי לומר לו שלום. לחצתי לו את היד ואז הוא ביקש ממני לחכות רגע כדי שיוכל לתת לי את מלוא תשומת הלב.

"הוא הודה לי שבאתי ואמר להמשיך עם העבודה שאנחנו עושים. הוא לחץ לי בחמימות את היד ונפרדנו. בדרך שמעתי מה היה חמש דקות אחרי שעזבנו. הוא נשאר כמעט אחרון באולם".