סיעת יש עתיד תתמוך בחוק "ישראל היום"

יו"ר הסיעה הודיע לח"כ כבל, יוזם החוק, כי סיעתו תתמוך בהצעה נגד החינמון גם אם לא יתאפשר חופש הצבעה בנושא. הדיון בחוק, בו תומכים גם חברי כנסת ממפלגות התנועה וישראל ביתנו, נדחה לשבוע הבא

מתגבש רוב נגד "ישראל היום"? (Miriam Alster/FLASH90)

לתומכים ב"חוק ישראל היום" מצטרפת הסיעה הגדולה בכנסת: יו"ר סיעת "יש עתיד" עופר שלח סיכם היום (רביעי) עם יוזם החוק ח"כ איתן כבל (העבודה) שסיעתו תצביע בעד החוק שיביא לסגירת העיתון, גם אם לא יינתן חופש הצבעה בקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוק השנוי במחלוקת אמור היה לעלות להצבעה בכנסת היום, אך הבוקר סוכם כי ההצבעה בקריאה הטרומית תידחה ליום רביעי הבא. בין התומכים בחוק גם סיעות הקואליציה ישראל ביתנו והתנועה. יחד עם יש עתיד - החוק זוכה לתמיכה רחבה למדי שמשפרת את סיכוייו לעבור בקריאה טרומית, למרות התנגדות ראש הממשלה נתניהו ובכירים נוספים בסיעתו.

על פי הצעת החוק, כל עיתון שמוגדר כאחד מארבעת העיתונים היומיים בעלי התפוצה הרחבה ביותר בארץ יחוייב להימכר עבור "תמורה סמלית" - כ-70% ממחירו של העיתון היומי הנפוץ והזול ביותר. "לא יוציא לאור אדם, ולא יהיה אחראי להפצה של עיתון יומי בעל תפוצה רחבה בחינם, לתקופה העולה על שישה חודשים מיום תחילת הפצתו בחינם", נכתב בהצעה. אם החוק יאושר, כל מוציא לאור יחוייב לציין מחיר בשער העיתון.

"זה מה שקורה למי שמרגיז את העוזרת שלי", (דניאל הרוש)

כך "נקם" כבל בראש הממשלה

ב"ישראל היום" מחו על החוק, שלדבריהם נתפר למידותיהם על מנת לסגור את העיתון. אתמול ביקשו עורכי העיתון מהקוראים להפנות תגובות נזעמות על החוק ליוזמו, ח"כ כבל, שבתגובה הפנה את השיחות ללשכת ראש הממשלה. בהודעה שפרסם אמש בעמוד הפייסבוק שלו, הגיב כבל לפרסום ואף גילה כיצד התמודד עם שטף שיחות הטלפון שהגיע בעקבותיו. "ביבי ושלדון, זה מה שקורה למי שמרגיז את העוזרת שלי", כתב.

"הבוקר פרסמו בישראל היום את מספר הטלפון בלשכה שלי, וביקשו מהקוראים להתקשר בהמוניהם. אז רעות ביקשה רשות ועשתה 'עקוב אחרי' ללשכה של ביבי. גם ככה בכל דקה שהם לא עובדים נגרם פחות נזק לחברה הישראלית", הוסיף.

לדברי כבל, התעלול הזה הופסק זמן קצר לאחר מכן כשאחד מעובדי הכנסת נשלח על ידי לשכת ראש הממשלה כדי לבטל את הפניית השיחות. "הצענו לו קפה ושילחנו אותו לדרכו כלעומת שבא", תיאר כבל בבדיחות. "שבישראל היום יאכלו את הדייסה שהם בעצמם בישלו, ושיספקו הסברים לביבי מדוע הוא לא יכול היה לעבוד היום בשקט. אני רק מקווה שיש להם גם את הנייד שלו, כי הבנו שהפקידות בלשכה נשברו והפסיקו לענות לטלפון".