ח"כ כבל: "זה מה שקורה למי שמרגיז אותנו"

אחרי החלטת "ישראל היום" להפנות אל איתן כבל את זעם הקוראים במחאה על יוזמתו לסגירת העיתון, ניצל חה"כ את עמוד הפייסבוק שלו כדי להשיב באש - אותה כיוון גם לעבר רה"מ. "שבעיתון יאכלו את הדייסה שבישלו, ויספקו הסברים לביבי מדוע לא יכול היה לעבוד היום", כתב בהתייחסו להפניית השיחות שביצע אל לשכת נתניהו

"זה מה שקורה למי שמרגיז את העוזרת שלי", (דניאל הרוש)

חבר הכנסת איתן כבל לא נשאר אדיש אל מול המתקפה החריפה שהופנתה נגדו הבוקר (שלישי) מעל דפי "ישראל היום": בתגובה לפרסום מספר הטלפון של לשכתו כמוקד לתלונות הציבור נגד הצעת החוק שהוא מקדם לסגירת העיתון, ביצעה מנהלת לשכתו הפניית שיחות אל לשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשית העלילה היא בכתבה חריפה שהתפרסמה הבוקר ב"ישראל היום", ובה הטיח הכתב גונן גינת ביקורת חריפה ואישית נגד כבל, בשל מאמציו בקידום הצעת חוק שתוביל לסגירת העיתון. במרכז הכתבה, פורסם מספר הטלפון הישיר של לשכת חבר הכנסת בצירוף הצעה לחייג אליה ולמחות על יוזמתו.

בהודעה שפרסם הערב בעמוד הפייסבוק שלו, הגיב כבל לפרסום ואף גילה כיצד התמודד עם שטף שיחות הטלפון שהגיע בעקבותיו. "ביבי ושלדון, זה מה שקורה למי שמרגיז את העוזרת שלי", כתב. "הבוקר פרסמו בישראל היום את מספר הטלפון בלשכה שלי, וביקשו מהקוראים להתקשר בהמוניהם. אז רעות ביקשה רשות ועשתה 'עקוב אחרי' ללשכה של ביבי. גם ככה בכל דקה שהם לא עובדים נגרם פחות נזק לחברה הישראלית".

פניות הקוראים אל כבל הופנו אל לשכת נתניה ("ישראל היום")

לדברי כבל, התעלול הזה הופסק זמן קצר לאחר מכן כשאחד מעובדי הכנסת נשלח על ידי לשכת ראש הממשלה כדי לבטל את הפניית השיחות. "הצענו לו קפה ושילחנו אותו לדרכו כלעומת שבא", תיאר כבל בבדיחות. "שבישראל היום יאכלו את הדייסה שהם בעצמם בישלו, ושיספקו הסברים לביבי מדוע הוא לא יכול היה לעבוד היום בשקט. אני רק מקווה שיש להם גם את הנייד שלו, כי הבנו שהפקידות בלשכה נשברו והפסיקו לענות לטלפון".