קמפיין: "ליברמן, ירושלים בוערת"

שלטים שייתלו ברחבי הבירה יקראו לשר החוץ אביגדור ליברמן להתערב במצב הביטחוני הקשה ואף לפטר את השר לביטחון פנים אהרונוביץ'. מאחורי הקמפיין עומדת תנועת "ישראל שלי" שטוענת: "הטרור משתולל - היחיד שיכול לנער את אהרונוביץ הוא יו"ר המפלגה שלו"

קמפיין: "ליברמן, ירושלים בוערת" (רויטרס)

המצב הנפיץ בירושלים מביא גורמים שונים בימין להפעיל לחץ על השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. קמפיין חדש מבית תנועת "ישראל שלי" קורא לשר החוץ אביגדור ליברמן להתערב בסוגיה הביטחונית בבירה ולפטר את חבר מפלגתו - אם לא "יעשה סדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אהרונוביץ כשל במשימת ההגנה על אזרחי ישראל", אומרת שרה העצני כהן יו"ר "ישראל שלי". "הטרור משתולל ברחובות עיר הבירה עם למעלה מעשרת אלפים אירועים של יידוי אבנים ובקבוקי תבערה רק בשלושת החודשים האחרונים. הגענו למסקנה שהיחיד שיכול לנער את אהרונוביץ הוא יו"ר המפלגה שלו".

(חדשות 2)

החל מהערב ייפרסו ברחבי העיר מאות שלטי חוצות עם הסלוגן "ליברמן, ירושלים בוערת", כשהמילה "ירושלים" נכתבה בתוך להבת אש. שלטי החוצות ייפרסו גם בנתיב נסיעתו היומי של שר החוץ בין משרד החוץ בירושלים לבין היישוב נוקדים בו הוא מתגורר.

עוד טוענים ב"ישראל שלי" כי "ידיהם של אנשי כוחות הביטחון כבולות ואינם יכולים לטפל במתפרעים הערבים בשל מגבלות המוטלות עליהם על ידי השר לביטחון פנים". לכן, במסגרת הקמפיין ייפתח בימים הקרובים "מלשינון" טלפוני שייועד לשוטרים וללוחמי משמר הגבול אשר יוכלו למסור את עדויותיהם על היעדר הטיפול במתפרעים באופן אנונימי.

"אהרונוביץ' כשל" (חדשות 2)

רגב נגד אהרונוביץ'

אתמול התנהל דיון בוועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ מירי רגב שבו דנה הוועדה בביטחון האישי במזרח ירושלים ובטיפול בעימותים בהר הבית. במהלך הדיון מתחה ח"כ רגב ביקורת על מדיניותו של השר לביטחון פנים אהרונוביץ' בנוגע להשלטת הסדר בבירה. "אין לי מילה רעה על השוטרים, רק על החלטות המפקדים", אמרה. "הבעיה היא של מקבלי ההחלטות". בהמשך הסבירה כי כשהיא מפנה שאלות למפקדי המשטרה, הם טוענים כי מדיניותו של השר היא לא "לחתור למגע, ולכן אני באה בטענות לשר".

עוד טענה רגב כי ההנחיות שהועברו לכוחות המשטרה בשטח הנן מגבילות ועלולות להביא לכך ששוטרים ישלמו על כך בחייהם. "עד ששוטרים לא ייהרגו, לא יהיה להם אישור להגיב להפרות הסדר", טענה. "אני מגיעה מהצבא ואצלנו היו הוראות פתיחה באש שאפשרו לחיילים להגיב במצב שבו מתכוונים להרוג. צריך להבין שאבן יכולה להרוג. המצב סוער".