דיסקין: לא מצטרף למפלגה של כחלון

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו הזים ראש השב"כ לשעבר את השמועות בדבר חבירתו למהלך הפוליטי החדש של שר התקשורת לשעבר. "בשתי אותיות - לא", השיב על שאלה שנשאל בנושא

לא מצטרף לכחלון. דיסקין (חדשות 2)

לאחר ששמו עלה באחרונה כמועמד פוטנציאלי להצטרפות למפלגתו העתידית של שר התקשורת לשעבר משה כחלון, שהודיע באחרונה על חזרתו לחיים הפוליטיים, מבהיר ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין כי לדברים אין שחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפוסט בחשבון הטוויטר שלו, נשאל דיסקין האם הוא "הולך עם כחלון למפלגתו החדשה". הוא השיב נחרצות: "בשתי אותיות - לא".

מוקדם יותר השבוע הצהיר יו"ר מפלגת ש"ס ח"כ אריה דרעי כי מפלגתו תשתף פעולה עם משה כחלון, שהודיע בשבוע שעבר באופן רשמי על הקמת מסגרת פוליטית חדשה.

דרעי הדגיש כי "אם יהיו לו עוד עשרה מנדטים נוכל ביחד לשנות - כחלון הוא חברתי, הוא גדל איפה שאני גדלתי. שנינו גדלנו במצוקה. אחרי הבחירות יהיו שחקנים אחרים. כחלון יקבל מאיתנו את מלוא שיתוף הפעולה - גם אם יקח לי מנדט אחד פה או שם, כחלון זה בשורה. לא ניאבק אחד עם השני: ההיפך, יבורך - ברוך הבא למועדון".

דרעי העריך כי הממשלה לא תתפרק בשנה הקרובה, למרות הדיווחים על מתיחות בקואליציה סביב הבנייה בשטחים וחוק הדיור: "ההנחה של ראשי הקואליציה היא שבשנה הקרובה אין בחירות, אני גם חושב שבשנה הקרובה לא יהיו בחירות, רק הנושא המדיני יכול לשנות את תמונת המצב".

מסגרת פוליטית חדשה. כחלון (פלאש 90)

כחלון עזב את הליכוד: "מתכוון להקים מסגרת פוליטית חדשה"

החודש הודיע השר לשעבר כחלון למנכ"ל הליכוד על ביטול חברותו במפלגה. בעקבות זאת, צפוי כחלון לעזוב גם את מרכז הליכוד שבו הוא חבר. גורמים בליכוד מתחו ביקורת על העובדה שכחלון פועל להקים גוף פוליטי חדש כבר חודשים ארוכים, אך נותר חבר בליכוד עד היום.

יממה קודם הודיע כחלון רשמית כי "אני וחבריי מתכוונים לבנות מסגרת פוליטית חדשה. זה יהיה בעזרת השם כשיהיו בחירות. לפני זה אין מה לעשות עם זה". השר לשעבר הסביר, במפגש שכינס עם ראשי הארגונים העסקיים, כי המסגרת הפוליטית החדשה תטפל בנושאים הכלכליים והחברתיים הישראלים.

"יוקר המחייה זה לא מכת גורל ולא גזירה משמיים - זה לא דבר שאי אפשר לעמוד בו. זה דבר שאפשר לטפל בו. אם ממשלת ישראל תחליט, היא תטפל בו", הוסיף כחלון, שמתח במהלך דבריו ביקורת על התנהלות הממשלה. "הממשלה צריכה להחליט לקרוא לחברות הגדולות ולחברות המזון: 'רבותיי, אני נותנת לכם שנה וחצי להתארגן כי אני הולכת לפתוח את השוק לתחרות ולפרק את הריכוזיות, להוריד מכסים ולהביא פה מזון שניתן יהיה לרכוש באותם מחירים שרוכשים בחו"ל'.