הרבנים לנתניהו: "לא נכיר בגיור על פי החוק החדש"

במהלך הפגישה שזימן ראש הממשלה הוא הציג לרבנים הראשיים את החלטת הממשלה, במטרה לגבש פשרה בנושא חוק הגיור שעבר בוועדת החוקה של הכנסת. הרבנים הביעו את התנגדותם להצעה והוסיפו כי לא יכירו בגיורים שיתבצעו על פי החוק החדש. הרבנים אף איימו כי "החלטת הממשלה תקרע קרע עמוק בעם"

הרבנים הראשיים, היום (יאיר שרקי)

הרבנים הראשיים לישראל הביעו היום (שלישי) התנגדות להצעת הפשרה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאותה הציג במהלך הפגישה שזימן. נתניהו הציג בפני הרבנים את האפשרויות העומדות בפניו ואמר כי לנוכח הרוב האוטומטי שיש בכנסת לחוק, נותרה אפשרות של החלטת ממשלה חמורה פחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרבנים הביעו את עמדתם כי "גם הצעת הממשלה הרסנית ומפלגת את עם ישראל". בפגישה הודיעו לנתניהו כי הרבנות הראשית וכן מרבית הרבנים בעולם היהודי לא יכירו בגיורים שיבוצעו על פי ההחלטה.

לטענתם של הרבנים, על פי הצעת הממשלה כל הליך הגיור יופקע מהרבנות הראשית והרב הראשי לישראל יאולץ לחתום ולאשר את ההליך מבלי שיש לו כל אפשרות לפקח עליו. "איננו מעוניינים להיות חותמת גומי", הדגישו.

זימן את הרבנים לפגישה בהולה (רויטרס)

"החלטת הממשלה הנוכחית תקרע קרע עמוק ותפלג את העם", אמרו עוד במהלך הפגישה. "המתגיירים על פי ההחלטה ייהפכו ליהודים סוג ב׳, כאשר במצב הנוכחי פתוחה בפניהם הדרך להתגייר על פי ההלכה וללא כל הכבדה מצד מערך הגיור הממלכתי".

לפגישה הצטרף לבקשת נתניהו גם חבר הכנסת זאב אלקין, במטרה להגיע לפשרה.

בשבוע שעבר הודיע נתניהו כי החליט למשוך את תמיכתו בחוק הגיור, וזאת במטרה להימנע מהעמקת הקרע עם החרדים ומתוך הערכה כי הקואליציה הנוכחית עשויה לא להאריך ימים.