חוק הגיור: ראש הממשלה זימן את הרבנים הראשיים לפגישה בהולה

בעקבות אישור חוק הגיור בוועדת החוקה של הכנסת, זימן ראש הממשלה את הרבנים דוד לאו ויצחק יוסף לדיון במטרה להגיע איתם להבנות בנוגע לאופן שבו יקודם החוק. בשבוע שעבר הודיע נתניהו כי החליט להתנגד לחוק

זימן את הרבנים לפגישה בהולה (רויטרס)

נמשכת הסערה סביב חוק הגיור: יממה לאחר שוועדת החוקה של הכנסת אישרה את חוק הגיור לקריאה שנייה ושלישית, ראש הממשלה נתניהו זימן היום (שלישי) פגישה בהולה עם הרבנים הראשיים לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר הודיע ראש הממשלה נתניהו כי החליט למשוך את תמיכתו בחוק הגיור, וזאת במטרה להימנע מהעמקת הקרע עם החרדים ומתוך הערכה כי הקואליציה הנוכחית עשויה לא להאריך ימים.

עם זאת, כעת נראה כי ראש הממשלה שב להתערב בסוגיה הבוערת והוא צפוי לדון עם הרבנים במטרה להגיע עמם להבנות בנוגע לאופן שבו יקודם החוק במליאת הכנסת או בממשלה.

הרבנים יצחק יוסף ודוד לאו (יח"צ)

אתמול אישרה ועדת חוקה, חוק ומשפט את חוק הגיור החדש. שרת המשפטים ציפי לבני הביעה שביעות רצון מהעברת החוק בוועדה. "מי שלא רצה את חוק הגיור בממשלה, יקבל אותו בכנסת. מי שעושה תרגילים - שלא יופתע", אמרה.

מנגד, במפלגות החרדיות תקפו על המהלך וטענו שהוא פוגע באופיה של מדינת ישראל. "מהות הצעת החוק היא פגיעה בליבה הבסיסית של העם היהודי ולקעקע באופן ברוטלי את מה שהיה נהוג במשך דורות", אמר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה). "זהו משחק פוליטי מביש ופוגעני בשלמותו של העם היהודי ותוצאותיו מי ישורונו".