מגעים בקואליציה: סוף למשבר חוק הגיור?

סיעות הקואליציה מקיימות משא ומתן לקראת פשרה בנושא חוק הגיור שתביא לסיום המשבר. על פי הפשרה יוחזר החוק משולחן הכנסת למתווה של החלטת ממשלה מתונה

החוק יירד משולחן הכנסת? ארכיון (AP)

האם משבר חוק הגיור מתקרב לקיצו? משא ומתן מתקדם מתנהל לאחרונה בין סיעות הקואליציה בנוגע להורדתו של חוק הגיור משולחן הכנסת, ולחזרה למתווה של החלטת ממשלה מתונה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב זה מדובר על אותה החלטת הממשלה שנתניהו הודיע בשבוע שעבר על הפלתה, ובכך ניתן את האות למשבר קואליציוני. ועדת החוקה כונסה במהלך היום לאחר שהושג רוב לחוק, וזאת בעקבות לחץ כבד שהפעיל השר שי פירון מ"יש עתיד" על חברי הכנסת הערבים.

עם זאת, בגלל חוסר הרצון של כל השותפים במשבר קואליציוני, בשלב זה מסתמן שהנושא יחזור אל הממשלה כשגם אם בסופו של דבר תהיה הצבעה היום, היא לא תביא למשבר קואליציוני ולא תתממש לכדי חוק שיונח על שולחן הכנסת.

המאבק העז על חוק הגיור שבר שיאים כאשר לפני מספר ימים התברר שאת גורל השאלה מי יכול להכריז על אדם כיהודי יכריעו דווקא הסיעות הערביות. לפני מספר ימים עלתה האפשרות שהחוק, שנתקל בהתנגדות עזה מצד הליכוד וישראל ביתנו, תלוי בהצבעתם של הח"כים הערבים בוועדת החוקה - ח"כ זחאלקה מבל"ד, וח"כ צרצור מרע"ם-תע"ל. נושא זה נחשב לאחד הזרזים שהובילו את המגעים בין סיעות הקואליציה.

ייקבע את גורלו של החוק? זחאלקה (פלאש 90 ,מריים אלסטר)

במקביל, יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל הניח על שולחן הכנסת לקראת פתיחת מושב החורף היום את הצעת חוק "ישראל היום" לפיה יאסר על העיתון המזוהה עם ראש הממשלה נתניהו לחלק גיליונות ללא תשלום. הדיון בהצעה צפוי להתקיים ביום רביעי הקרוב, אולם בשלב זה לא ברור מה יעלה בגורלה של הצעת החוק.