אהרונוביץ': פוליטקאים מנצלים את המתיחות בי-ם כדי להשיג מנדטים

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מתח ביקורת חריפה על כמה מעמיתיו. "יש הרבה פוליטיקאים שעושים פה סבבים", אמר בפגישה עם מפקדי מג"ב בירושלים. "אל תתעסקו באנשי ציבור, תביאו את הסחורה. אם לא, תישארו פה שנה"

המתיחות המתמשכת בירושלים גוררת ביקורת חריפה מהשר לביטחון הפנים: בדיון שערך אתמול עם מפקדי מג"ב בנוגע למצב בבירה, הפנה יצחק אהרונוביץ' אצבע מאשימה לעבר פוליטיקאים שלטענתו מנצלים את המצב הנפיץ בבירה לצרכיהם האישיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש פה הרבה פוליטיקאים שמסתובבים ומנסים לקחת מנדטים. הרבה אנשים מנסים לעשות פה עוד סיבוב ולקחת עוד כמה מנדטים", האשים השר והפציר בשוטרים שלא להתייחס לכל אותם ניסיונות ולעשות את עבודתם בבירה באופן מקצועי.

השר לביטחון הפנים אף התריע כי המצב הנפיץ בירושלים עלול להימשך זמן רב: "אם החיים יחזרו למסלולם, נשחרר אתכם", פנה לשוטרים. "אם לא, תישארו בעיר גם שנה ושנתיים מבחינתי. צריך שקט פה בירושלים, התזמורת מנגנת וצריך להרגיע את העיר. תיכנסו, תטפלו, יש לכם גיבוי ממני לכל פעולה", הבהיר.

מנצל את המתיחות בבירה? השר אריאל יעבור לגור בעיר דוד

ייתכן כי דבריו החריפים של אהרונוביץ' כלפי עמיתיו במערכת הפוליטית ובממשלה, הופנו כלפי שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, שהצהיר כי הוא שוקל לעבור לגור בסילוואן. כתבנו המדיני אודי סגל חשף בסוף השבוע כי השר ביקר עם רעייתו באזור ובחן כמה דירות אפשריות במטרה לשכור בית ולהתגורר בו כמה לילות בשבוע.

השר פנה ליחידה לאבטחת אישים בשב"כ ועדכן אותה בכוונתו כדי לאפשר למערך האבטחה להיערך למעבר הזה. בקרב גורמי ביטחון עלה חשש שהצעד בו נוקט שר הבינוי אריאל עלול להוביל להתלהטות הרוחות בירושלים בשל הרגישות והמהומות האחרונות.

יעבור לעיר דוד בשיא המתיחות בבירה? השר א (חדשות 2)

כוונתו של אריאל להעתיק את מקום מגוריו באה על רקע עימות נוקב בין ממשלת ישראל לממשל האמריקני שגינה את כניסת היהודים לעיר דוד, בעוד שבכירי הממשלה ובראשם נתניהו הבהירו כי יהודים יכולים להתגורר היכן שיחפצו. בממשלה טענו כי כפי שערבים גרים בגבעה הצרפתית כך יהודים יכולים לגור בכל מקום שירצו.