נתניהו לדרעי: מסכים לחוק מע"מ 0‎ על מוצרי יסוד

יו"ר ש"ס הודיע כי בשל הביקורת הציבורית נגדו, הוא "לא נאבק" על תיק הפנים. על פי ההערכות, דרעי ימונה לבסוף למשרד הכלכלה או התחבורה. נתניהו ליו"ר ש"ס: מקבל את התנאי של מע"מ אפס על מוצרי מזון

מוותר על הפנים. דרעי (פלאש 90)

דרעי לא חוזר למשרד הפנים: יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, הודיע היום (חמישי) כי הוא מוותר על תיק הפנים בממשלתו של נתניהו. דרעי, שהורשע כזכור בעבירות שוחד ונאלץ להתפטר ממשרד הפנים בשל האישומים נגדו, אמר כי הוא "לא רוצה לזות שפתיים בגלל הרשעתי". דרעי ונתניהו אמורים להיפגש עוד היום ולדון בהמשך הנתאים, ובשיחת טלפון שהתקיימה בין השניים אמר נתניהו כי הוא "מקבל את התנאי של מע"מ אפס" על מוצרי יסוד - ככל הנראה אחד המכשולים האחרונים בדרך לכניסתה של ש"ס לממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשביל התיקון החברתי הייתי צריך לחזור למשרד הפנים, אבל אני קשוב גם לביקורת ציבורית ולא אכנס למשרד על רגל שמאל, אז אני לא נאבק על הפנים", הסביר דרעי בריאיון לתכנית "מה בוער" עם ירון דקל ועמית סגל בגלצ. דבריו של דרעי מחזקים את ההערכות במערכת הפוליטית לפיהן דרעי ידרוש את משרד הכלכלה או משרד התחבורה.

"עשו לי עוול נוראי כשהגישו נגדי בעבר כתב אישום בנושאים הציבוריים, ממנו זוכיתי על ידי הרכב של שלושה שופטים", הוסיף יו"ר ש"ס. "שלא יהיה ספק, אם הייתי נאבק על משרד הפנים, הייתי מקבל אותו במלואו כולל מנהל התכנון, כיוון שבלעדינו אי אפשר להקים ממשלה". דרעי מחה על הזכרת עברו הפלילי: "אם על פי חוק אני כשיר להיות שר, אז אני לא כשיר להיות חצי שר או שלושת רבעי שר, אני כשיר לעשות כל תפקיד, כולל משרד הפנים וכל משרד אחר - אם החלטתי בגלל חשבונות ציבוריים כאלה או אחרים להעדיף משהו אחר, זו החלטה שלי".

סיבה נוספת לסירובו של דרעי היא העברת מנהל התכנון ממשרד הפנים למשרד האוצר - לפי בקשתו של כחלון. במפלגת ש"ס טענו בימים האחרונים כי "קיים נתק ממושך" עם הליכוד, שמונע התקדמות בשיחות. ש"ס דורשת בנוסף גם את משרד הדתות, וייתכן שגם את משרד הרווחה. כמו כן דרעי במינויו של ח"כ יצחק כהן לשר במשרד האוצר.

דרעי התייחס בריאיון גם להתמשכות המגעים: "אני לא מבין למה זה מתארך כל כך הרבה זמן. אפשר היה לעשות את זה לפני חודש, ביום-יומיים. זה הפך לגזרת גורל שסוחבים וסוחבים. אין לזה שום טעם". למרות הקשיים, ההנחה היא שש"ס תתרצה ותחתום על ההסכם הקואליציוני - לאחר שיהדות התורה ו"כולנו" הצטרפו לממשלה.

ההסכמים אמורים להיחתם סופית בשבוע הבא - עד יום רביעי, הוא המועד האחרון להצגת הממשלה החדשה. אלא שייתכן שהמעמד החגיגי יידחה בחמישה ימים נוספים, לתחילת השבוע השני של מאי. גם המגעים עם הבית היהודי וישראל ביתנו נמשכים, אך טרם הושגו הבנות איתן.