עתיד חוק הגיור בידי הסיעות הערביות

בשבוע הבא תכונס ועדת החוקה להצביע על החוק שאמור להקל על הגיור - וההצבעה תוכרע בקולותיהם של ח"כ זחאלקה וח"כ צרצור. הקרב על החוק מגיע לשיאים אבסורדיים, כשח"כים חרדים נשמעו מנסים לשכנע את הערבים: "אם החוק יעבור, יהיו יותר יהודים - וזה לא טוב לכם"

הגיור בידיו. ח"כ זחאלקה (פלאש 90 ,מריים אלסטר)

המאבק העז על חוק הגיור שובר שיאים, כאשר מתברר שאת גורל השאלה מי יכול להכריז על אדם כיהודי יכריעו דווקא הסיעות הערביות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שני הקרוב תכונס ועדת החוקה להצביע על החוק שאמור להקל על הגיור. לפי שעה 6 תומכים ו-5 מתנגדים, כך שההצבעה תוכרע בקולותיהם של ח"כ זחאלקה מבל"ד, וח"כ צרצור מרע"ם-תע"ל. ביממה האחרונה מתנהל קרב גדול על קולותיהם בין החרדים לבין נציגי התנועה ויש עתיד, קרב שמגיע לשיאים אבסורדיים.

כך, למשל, נשמע ח"כ גפני ביותר מהזדמנות אחת מנסה לשכנע ח"כים ערבים להתנגד לחוק בנימוק הבא: "אם החוק יעבור, יהיו בישראל הרבה יותר יהודים וזה לא טוב לכם". בל"ד מצידה, אותתה שגורל ההצבעה תלוי דווקא בהצבעה אחרת: בשבוע הבא תצביע הכנסת על הרחקתה של ח"כ חנין זועבי לחודשים ארוכים בגלל דבריה שחוטפי הנערים אינם טרוריסטים. בבל"ד מתכוונים לקבוע את עמדתם על חוק הגיור אחרי שישמעו איך הסיעות השונות יצביעו על הרחקת זועבי. כך, למשל, אם חברי הכנסת החרדיים ייעדרו מההצבעה, תיטה בל"ד להתנגד לחוק הגיור.

מלשכת ח"כ גפני הכחישו בתגובה שאמר דברים ברוח זו.