רה"מ לשר שלום: "אתה חי בעולם של אתמול"

ישיבת הממשלה הפכה לטעונה כשעל סדר יומה עלה נושא החינוך המקצועי. "רוצים לגזור על הילדים לא להיות משכילים", טען שלום וראש הממשלה החליט להתערב: "יש פחחים ורתכים שמרוויחים הרבה כסף"

נתניהו ושלום, ארכיון (רויטרס)

עימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין השר סילבן שלום: בישיבת הממשלה שנערכה היום (רביעי) התפתח ויכוח בין השניים כשהשרים דנו על נושא החינוך המקצועי. "במקום להילחם על ה-50% שלא זכאים לבגרות, רוצים לגזור על הילדים לא להיות משכילים", קרא שלום במהלך הישיבה ונתניהו התערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השרים הסבירו לשלום כי מדובר באלטרנטיבה, ובתגובה אמר השר: "ביום שתשלחו את הילדים והנכדים שלכם ללמוד להיות פחחים ורתכים אני אחזור בי". בשלב הזה, התערב ראש הממשלה ואמר לשלום: "אתה חי בעולם של אתמול, יש פחחים ורתכים שמרוויחים הרבה כסף".

"אתה לא למדת כאן", השיב לו שלום, "אתה לא מכיר את זה שיש ילדים בני 12 ששולחים אותם ללמוד מסגרות ורתכות, וגוזרים עליהם לא להיות משכילים". עם דבריו של שלום הסכימו גם השר להגנת הסביבה עמיר פרץ ושר הרווחה מאיר כהן.

"אנחנו הלכנו ללמוד בחינוך המקצועי ואנחנו מצטרפים לשלום", הוסיפו פרץ וכהן. למרות רוח העימות ששררה בדיון הטעון, לדברים שנאמרו אין משמעויות פוליטיות.