בדרך למפלגה חדשה: כחלון עזב את הליכוד

השר לשעבר התקשר למנכ"ל הליכוד והודיע על ביטול חברותו במפלגה. בעקבות זאת, הוא צפוי לעזוב גם את מרכז הליכוד שבו הוא חבר. אתמול הכריז השר באופן רשמי על הקמת "מסגרת פוליטית" חדשה

עזב את הליכוד. כחלון (רויטרס)

אחרי שבישר על כוונתו להקים מפלגה חדשה, כחלון לא מבזבז זמן: אתמול (שני) הוא התקשר למנכ"ל הליכוד והודיע על ביטול חברותו במפלגה. בעקבות זאת, צפוי כחלון לעזוב גם את מרכז הליכוד שבו הוא חבר. גורמים בליכוד מתחו ביקורת על העובדה שכחלון פועל להקים גוף פוליטי חדש כבר חודשים ארוכים, אך נותר חבר בליכוד עד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הודיע שר התקשורת והרווחה לשעבר כחלון לראשונה באופן רשמי על כוונתו לחזור לחיים הציבוריים. "אני וחבריי מתכוונים לבנות מסגרת פוליטית חדשה. זה יהיה בעזרת השם כשיהיו בחירות. לפני זה אין מה לעשות עם זה", אמר כחלון במפגש שכינס עם ראשי הארגונים העסקיים. לדבריו, המסגרת הפוליטית החדשה תטפל בנושאים הכלכליים והחברתיים הישראלים.

"יוקר המחייה זה לא מכת גורל ולא גזירה משמיים - זה לא דבר שאי אפשר לעמוד בו. זה דבר שאפשר לטפל בו. אם ממשלת ישראל תחליט, היא תטפל בו", הוסיף כחלון, שמתח במהלך דבריו ביקורת על התנהלות הממשלה. "הממשלה צריכה להחליט לקרוא לחברות הגדולות ולחברות המזון: 'רבותיי, אני נותנת לכם שנה וחצי להתארגן כי אני הולכת לפתוח את השוק לתחרות ולפרק את הריכוזיות, להוריד מכסים ולהביא פה מזון שניתן יהיה לרכוש באותם מחירים שרוכשים בחו"ל'.

כחלון: "מעריך את שר האוצר"

עם זאת, השר לשעבר כחלון הדגיש כי הממשלה ומשרד האוצר צריכים "לתת לחברות את הזמן, לא להפתיע אותן. כמו שעשינו בסלולר - שם זה לקח שלוש שנים, כאן שנה וחצי". בתשובה למחאה שהתפתחה ברשת החברתית וקראה לישראלים להגר לברלין, השיב השר לשעבר: "אני לא מצדיק לרדת מהארץ, צריך להישאר כאן ולהיאבק את המאבק הזה".

במהלך דבריו, שנאמרו בפורום של "להב", לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, שארגן נשיא "להב", רו"ח אהוד רצאבי, התייחס השר גם למחירי הדיור ההולכים ועולים ולתכנית מע"מ אפס של השר לפיד. "אני מעריך את שר האוצר ואת הרצון שלו להוריד מחירים", הבהיר כחלון, "אני תמכתי בין הראשונים במע"מ אפס, אבל צריך לטפל גם בצד ההיצעים‎".