דנון נגד רה"מ נתניהו: "לא אאפשר מחטף בליכוד"

בעקבות השינויים שיוזם נתניהו בחוקת הליכוד, הצהיר ח"כ דנון כי מרכז הליכוד לא יתכנס בשבוע הבא. "לא אאפשר ששוב ישתקו את התנועה וישתיקו את חבריה", הדגיש דנון, המכהן כיו"ר מרכז הליכוד

עימות נוסף בתוך הליכוד (יח"צ, רויטרס)

הקרב בליכוד לקראת הבחירות הפנימיות נמשך: יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ דני דנון, הודיע היום (שלישי) כי לא יכנס את מרכז הליכוד בשבוע הבא. דנון, שפוטר על ידי ראש הממשלה נתניהו מתפקיד סגן שר הביטחון, הדגיש: "לא אתן לעשות מחטף בבחירות לראשות הליכוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנון, שהביע דאגה רבה מהשינויים שמתכנן נתניהו בתוך המפלגה לקראת בחירות אפשריות, הצהיר כי "אציע ליו"ר התנועה מועדים סבירים לקיום התמודדות ראויה והגונה שמכבדת מפלגת שלטון".

לדברי דנון "תנועת הליכוד נמצאת בשיאו של תהליך התעוררות ולא אאפשר ששוב ישתקו את התנועה וישתיקו את חבריה, לא אתן שיפגעו בדמוקרטיה בליכוד, המפלגה הדמוקרטית הגדולה בישראל".

לפני שבועיים פרסם לראשונה כתבנו עמית סגל על השינויים המשמעותיים בחוקת הליכוד שיוזם ראש הממשלה - בהם הקדמת הפריימריז, האפשרות לשריין מועמדים חיצוניים ושינוי בשיטת בחירת חברי הכנסת. גורמים בצמרת הליכוד העריכו כי השינויים מרחיקי הלכת ייצאו לפועל מתוך הנחה שתקציב 2015 יהיה התקציב האחרון של הממשלה הנוכחית ושבחירות חדשות צפויות בתוך כשנה.

מהפרטים שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי בקרוב ייזום נתניהו בחירות בזק לראשות הליכוד, שבהן הוא צפוי לזכות ברוב גדול. לאחר מכן מתכנן ראש הממשלה שורה של שינויים נוספים בבחירת הרשימה לכנסת. בין היתר יוכל נתניהו לשריין בעצמו מועמד חיצוני בכל עשירייה ברשימת הליכוד - יכולת שיש כמעט לכל ראשי המפלגות הגדולות.

שינוי מתוכנן נוסף הוא האפשרות שתהיה לראש הממשלה להקפיץ את מועמדי המחוזות במעלה הרשימה על חשבון הרשימה הארצית והעברת בחירת מועמדי המחוזות מהמתפקדים למרכז. שורת השינויים נועדה להעניק לראש הממשלה שליטה רבה יותר על עיצוב רשימת הליכוד לכנסת - יכולת שלא הייתה בידיו מעולם, וזאת בניגוד למרבית המפלגות. כמו כן אמורים השינויים לאפשר ריענון של הרשימה.