נתניהו מתרחק מלבני ומתקרב לחרדים: החליט להפיל את "חוק הגיור"

משבר קואליציוני בדרך? לחדשות 2 נודע כי ראש הממשלה החליט למשוך את תמיכתו בחוק הגיור שקידמה לבני ולאמץ את עמדת החרדים. הוא אף הודיע שאם החוק יעלה בכנסת יצביע נגדו ויביא להפלתו. בעבר איימו לבני ואנשיה לפרוש מהממשלה אם החוק לא יקודם

לקראת משבר קואליציוני? לבני ונתניהו (פלאש 90)

פרסום ראשון: ראש הממשלה החליט למשוך את תמיכתו בחוק הגיור שקידמה לבני, ולאמץ את עמדת החרדים במה שעשוי להתפתח למשבר קואליציוני חריף. כך נודע הערב (שני) לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי חודשים של עיכובים, נתניהו החליט למשוך את הנושא שאותו קידם אלעזר שטרן מסדר היום של ישיבת הממשלה הקרובה. בשיחה עם לבני וראשי הקואליציה האחרים הוא אף הודיע שאם החוק יעלה בכנסת יצביע נגדו ויביא להפלתו.

נתניהו נימק את המהלך בכך שהדבר יביא לגט כריתות פוליטי עם החרדים, בעוד שלבני ואנשיה משמיעים ממילא איומי פרישה.

הוא אף הסביר לראשי המפלגות שאין היגיון פוליטי בניתוק הקשר בין החרדים לליכוד כשבעוד חודש הוא עשוי למצוא את עצמו ללא קואליציה. כזכור, לבני ואנשיה איימו לפרוש מהממשלה אם החוק לא יקודם וכעת מגיע המבחן לאמינותם.

"חוק הגיור" שיזם ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) מסדיר את סוגיית הגיור במדינת ישראל. בחודש פברואר האחרון הוא עבר בקריאה ראשונה כש-28 ח"כים הצביעו בעד מול 16 שהתנגדו. על פי נוסח הצעת החוק, תועבר סמכות הגיור לרבני ערים בכל הארץ במקום בבית דין לגיור. נוסף על כך, כל מי שמבקש להתגייר יוכל לבחור היכן לעשות זאת על פי רצונו החופשי ויוכל לגשת לכל דיין שהוא אם אחר יסרב לגיירו.