רגב: "להדיח את טיבי מהכנסת"; טיבי: "שתיקח כדורים"‎

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להדיח את ח"כ אחמד טיבי מהכנסת, זאת בעקבות נוכחותו בהצבעת הפרלמנט הבריטי בעד ההכרה במדינה הפלסטינית. "תופעה מבזה", אמרה רגב. מנגד קרא טיבי: "ההצבעה בפרלמנט היא כרטיס צהוב לנתניהו וממשלתו"

"תופעה מבזה". רגב וטיבי, ארכיון (חדשות 2)

לאחר שקראה להדיחו מהכנסת, ח"כ מירי רגב סופגת תגובה חריפה מצדו של ח"כ אחמד טיבי. "אני מתפלא על מירי רגב, כי תמיד אמרתי לה שהיא חייבת לקחת את הכדורים שלוש פעמים ביום ללא הפסקות", אמר טיבי בהומור בתשובה למכתב ששלחה יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת ליועץ המשפטי לממשלה. "לגופו של עניין, אני לא תובע להדיח את ח"כ רגב מהכנסת. היא הביטוי הנאמן של הפוליטיקה של הימין הקיצוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רגב קוראת להדיח את ח"כ אחמד טיבי מבית המחוקקים בשל נסיעתו ללונדון, להצבעת הפרלמנט הבריטי על ההכרה במדינה הפלסטינית. "טיבי פעל בניגוד לאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל", היא טענה.

במכתב רשמי ששלחה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, וליושב ראש הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, טענה רגב כי "חבר כנסת לא יכול להופיע כאיש פרטי בפרלמנט הבריטי כל עוד הוא חבר כנסת מכהן. מרגע שנסע כחבר כנסת, הוא חייב לקבל את אישור הכנסת לנסיעתו".

"אני קוראת לך לשים קץ לתופעה המבזה בה חברי כנסת שמייצגים את מדינת ישראל מתוקף היותם חברי כנסת, פועלים בניגוד לאינטרסים המובהקים של מדינת ישראל", הוסיפה רגב שביקשה את התייחסותו הדחופה של ויינשטיין לנושא.

"שתיקח כדורים". טיבי, היום

מוקדם יותר היום אמר ח"כ אחמד טיבי כי "ההצבעה בפרלמנט היא כרטיס צהוב לנתניהו וממשלתו. הקהילה הבינלאומית ואירופה מאסו בהמשך הכיבוש ובמשא ומתן העקר שהתנהל עד כה, ואמרו 'כן' לזכותו של העם הפלסטיני לחופש ועצמאות".

"אני מקווה שזה יישנה במדינות אירופאיות נוספות, ויביא לסחף מדיני בכיוון ההכרה בפלסטין ולתביעה לסיום הכיבוש והסרת ההתנחלויות", הוסיף טיבי שנכח בהצבעה המדוברת בלונדון.