אהרונוביץ' ודנינו ערכו פגישת פיוס: "לא נדון עוד על מינוי המפכ"ל בפומבי"

אחרי העימות המתוקשר בנושא מינוי המפכ"ל הבא, נפגשו השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה המכהן לפגישת הבהרה בארבע עיניים. "סוכם כי לא יהיה יותר דיון פומבי בסוגיית מינוי המפכ"ל", נמסר מהמשטרה וצויין כי המפגש נערך ב"רוח טובה"

מתפייסים. דנינו ואהרונוביץ', ארכיון (פלאש 90)

אהרונוביץ' ודנינו פותחים דף חדש: אחרי חילופי הדברים הקשים בין השניים, קיימו היום (שלישי) מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו והשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' פגישת הבהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה נערכה בארבע עיניים בלשכת השר בתל אביב ועל השולחן הונחו לצד סוגיות עבודה שוטפות, גם סוגיית מינוי המפכ"ל הבא, זאת על רקע הפרסומים על המחלוקת שהתעוררה בין השניים סביב הנושא.  

"הפגישה התקיימה ברוח טובה ובמסגרתה סוכם כי לא יהיה יותר דיון פומבי בסוגיית מינוי המפכ"ל", נכתב בהודעת המשטרה לאחר הפגישה. "הוסכם כי דיון אודות זהותו של המפכ"ל העתידי - אינו רלוונטי כעת".

עוד נמסר כי במהלך הפגישה "השניים הסכימו כי למשטרה ישנם כעת אתגרים רבים בדגש על הלחימה בכל סוגי הפשיעה והעבריינות, ובניסיונות הפרות סדר של ארגונים עוינים וכי כל עיסוק תקשורתי כזה או אחר בנושא זה יש בו כדי לפגוע ביכולת של המשטרה על כל קציניה ושוטריה לעמוד באתגרים הללו".

אהרונוביץ' תקף את דנינו: "שיתעסק בענייניו"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' מתח אתמול ביקורת חריפה על דבריו של דנינו בסוף השבוע בנוגע למינוי המפכ"ל הבא, כשאמר שהוא מתנגד למינוי מועמד חיצוני למחליפו. "זו אמירה אומללה של מפכ"ל מכהן, אני לא רואה עין בעין", אמר אהרונוביץ'. "המפכ"ל בא לתת לי עצות דרך עיתון - דברים כאלה לא צריכים להיות, ואני דוחה אותם. טוב שהוא יתעסק בענייניו, ולא במינוי המפכ"ל הבא".

בראיון לנחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" אמר דנינו כי "יש לעשות סדר - להבהיר עכשיו שההודעה על הבחירה (של המפכ"ל הבא) תיעשה במועד הראוי" - זאת בעקבות הלחץ הציבורי שנוצר להקדים את ההחלטה על מינוי המפכ"ל.

באותו ריאיון התייחס דנינו גם לכך שאהרונוביץ' שוקל מינוי של אדם שאינו משורות המשטרה לתפקיד המפכ"ל. "הסיכוי של מועמד מבחוץ ללמוד את תפקיד המפכ"ל בלי רקע משטרתי קודם הוא לא גבוה", אמר דנינו. "אני יכול להעיד על כך שלניסיון שצברתי בתפקידים קודמים היה משקל גדול בעבודתי כמפכ"ל".