לנדאו לנתניהו: "לשלול אזרחות לפעילים בדאע"ש"

על רקע הדיווחים על הצטרפותם של יותר מ-30 ישראלים לשורות הארגון, פנה שר התיירות לראש הממשלה במכתב וקרא לו למנוע את חזרתו לישראל של כל מי שמתגייס לדאע"ש ולשלול את אזרחותו. "זו רק שאלה של זמן עד שהחיים בקרבנו יהפכו לנשק קטלני המכוון נגדנו", כתב השר

יותר מ-30 ישראלים הצטרפו לדאע"ש (רויטרס)

אחרי הדיווחים על הצטרפותם של עשרות צעירים ערבים-ישראלים לשורותיו של ארגון המדינה האסלאמית, פנה היום (שלישי) שר התיירות עוזי לנדאו לראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו לשלול את אזרחותו של כל מי שמצטרף לדאע"ש ולמנוע את חזרתו לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בתופעה חמורה שבחמורות, העלולה לתפוס תאוצה ולהתהפך כחרב מעל ראשנו", כתב לנדאו במכתב לראש הממשלה. "זוהי חובתנו כממשלה, כחברה וכמדינה לפעול על מנת לבער אותה מקרבנו. על כל אזרח ישראלי לדעת כי מדינת ישראל תנהג באופן חסר פשרות אל מול פעילות בארגון דאע"ש, וכי בעשותה כן תנהג בקלה כבחמורה".

השר מישראל ביתנו ציין במכתב כי לפי הערכת השב"כ והמשטרה, יותר מ-30 ישראלים הצטרפו ללחימה בשורותיו של ארגון הטרור הקיצוני. "מדובר באנשים החיים בישראל כאזרחי המדינה", כתב. "בתור שכאלה הם נהנים משורה ארוכה של זכויות, כמו גם מנגישות למידע רב ורגיש. זוהי אך שאלה של זמן עד שאנשים אלה, החיים בקרבנו, יהפכו לכלי נשק קטלני המכוון נגדנו".

"לשלול אזרחות למצטרפים". לנדאו, ארכיון (חדשות 2)

את המכתב חתם בדברים: "אני קורא לך כראש ממשלת ישראל לפעול מיד כדי למנוע חזרתו לישראל של כל ישראלי שיצא והצטרף לשורות דאע"ש בחו"ל להורות על שלילת אזרחותו".

שלשום דווח כי שלושה צעירים תושבי הכפר יפיע בגליל, שנסעו לנופש בטורקיה, הצטרפו לשורות דאע"ש בסוריה והקשר עמם אבד. יממה קודם לכן דווח כי הישראלי אחמד חבשי, בן 23 מהכפר איכסאל, שיצא בתחילת השנה לסוריה יחד עם עוד 4 צעירים ערבים ישראלים - נהרג בשורות הארגון במערב עירק.

מדובר היה באזרח הערבי-ישראלי השני שנהרג לאחר שהצטרף לארגון המדינה האסלאמית. לפני כמה חודשים נהרג תושב ואדי ערה בקרבות של הארגון בסוריה.

בחודש שעבר שר הביטחון יעלון חתם על הכרזה המגדירה את ארגון הטרור הקיצוני דאע"ש כהתאחדות בלתי מותרת. משמעות ההחלטה, שהיוותה צעד ראשון של ישראל נגד הארגון, כי ניתן יהיה לנקוט צעדים משפטיים ואחרים נגד התארגנויות, גיוס משאבים ופעילויות נוספות של ארגון המדינה האסלאמית.