לכבוד החג: פיוס דרמטי בש"ס‎

שנה ארוכה של סכסוך הגיעה לסיום בסוכת הרב הראשי לישראל: הרב שלמה עמאר הגיע לביקור פתאומי בסוכתו של הרב הראשי יצחק יוסף על מנת לערוך "סולחה" עמו ועם מפלגת ש"ס שהוא מזוהה עמה. מסתמן כי ש"ס תתמוך מעתה במועמדותו של הרב עמאר במירוץ לרבנות ירושלים

ה"סולחה" בין שני הרבנים, היום (לשכת הראשון לציון)

פיוס דרמטי בש"ס: אחרי יותר משנה של סכסוך עמוק בין צמרת ש"ס ומשפחת הרב עובדיה יוסף לבין הראשון לציון היוצא הרב שלמה עמאר, נערכה היום (שני) "סולחה" מפתיעה, כשהרב עמאר הגיע לביקור פתאומי בסוכתו של הרב הראשי יצחק יוסף. תתת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקרע בין הצדדים פרץ במהלך הבחירות לרבנות הראשית לפני יותר משנה, כשהרב עמאר הריץ מתמודד מטעמו לתפקיד הרב הראשי הספרדי, נגד בנו של הרב עובדיה יוסף, שהיה מועמד ש"ס. בעקבות כך התבטא הרב עובדיה בשיחות סגורות באופן חריף נגד עמאר, והוא הורחק מביתו של הרב.

בימיו האחרונים של הרב עובדיה יוסף נערכה פגישה בין השניים, אבל יש מספר גרסאות למה שנאמר במהלכה, ולא ברור אם הרב עובדיה סלח לתלמידו או שמא סירב לקבל את התנצלותו. מאז, הדירו בש"ס את רגלי הרב עמאר והוא לא הוזמן לאף אחד מהאירועים. גם באזכרה ובשבעה מנעו ממנו להספיד את הרב עובדיה יוסף.

ילדיהם של הרב הראשי יצחק יוסף והרב עמאר נשואים זה לזה, ולשניים נכדים משותפים. למרות זאת, גם בשמחות המשפחתיות השנה נמנעו השניים מלדבר זה עם זה.

בימים אלה מתמודד הרב עמאר על תפקיד רב העיר ירושלים, והפיוס הוא ככל הנראה חלק ממהלך רחב יותר שיביא את ש"ס לתמוך במועמדותו. המרוויח מההתפתחויות האחרונות הוא יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי המחבק כעת את עמאר ומונע את האפשרות שיקים מפלגה חדשה עם יריבו, ח"כ אלי ישי. ישי הוא המפסיד הגדול מה"סולחה", שכן עד כה הרב עמאר סומן כ"מרן" של המפלגה החדשה שהוא מתכנן.