אהרונוביץ' נגד דנינו: שלא ייתן לי עצות ויתעסק בענייניו

השר לביטחון פנים מתח ביקורת על המפכ"ל, שקרא "לעשות סדר" בעניין מינוי המפכ"ל הבא והביע התנגדות למינוי מפכ"ל מבחוץ. "מוטב שיתעסק בענייניו ולא ייתן לי עצות", אמר אהרונוביץ'. מדוברות המשטרה נמסר: "הדברים אינם ראויים להתייחסות"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מתח הבוקר (שני) ביקורת חריפה על דבריו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בסוף השבוע בנוגע למינוי המפכ"ל הבא כשאמר שהוא מתנגד למינוי מועמד חיצוני למחליפו. "זו אמירה אומללה של מפכ"ל מכהן, אני לא רואה עין בעין", אמר אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"המפכ"ל בא לתת לי עצות דרך עיתון - דברים כאלה לא צריכים להיות, ואני דוחה אותם", אמר אהרונוביץ'. "טוב שהוא יתעסק בענייניו, ולא במינוי המפכ"ל הבא".

בראיון לנחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" אמר דנינו כי "יש לעשות סדר - להבהיר עכשיו שההודעה על הבחירה (של המפכ"ל הבא) תיעשה במועד הראוי". זאת בעקבות הלחץ הציבורי שנוצר להקדים את ההחלטה על מינוי המפכ"ל.

באותו ריאיון התייחס דנינו גם לכך שאהרונוביץ' שוקל מינוי של אדם שאינו משורות המשטרה לתפקיד המפכ"ל. "הסיכוי של מועמד מבחוץ ללמוד את תפקיד המפכ"ל בלי רקע משטרתי קודם הוא לא גבוה", אמר דנינו. "אני יכול להעיד על כך שלניסיון שצברתי בתפקידים קודמים היה משקל גדול בעבודתי כמפכ"ל".

מדוברות משטרת ישראל נמסר בתגובה לדברי השר: "המפכ"ל אינו מתכוון להתייחס להתבטאויותיו של השר לביטחון פנים, והדגיש כי הדברים אינם ראויים להתייחסות בכלי התקשורת".