כך נערך נתניהו לבחירות בתוך שנה

פרסום ראשון: פריימריז בזק, שינויים ברשימה, הצנחת "כוכבים" וחיזוק המרכז - ראש הממשלה מתכונן לשינויים בליכוד. בכירים במפלגה: המהלך - מתוך הערכה שתקציב 2015 יהיה האחרון שיעבור בממשלה הנוכחית

כך נערך נתניהו לבחירות בתוך שנה (רויטרס)

מתכונן לבחירות? ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכנן שורה של שינויים משמעותיים בליכוד - בהם הקדמת הפריימריז, האפשרות לשריין מועמדים חיצוניים ושינוי בשיטת בחירת חברי הכנסת. גורמים בצמרת הליכוד העריכו כי השינויים מרחיקי הלכת ייצאו לפועל מתוך הנחה שתקציב 2015 יהיה התקציב האחרון של הממשלה הנוכחית ושבחירות חדשות צפויות בתוך כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהפרטים שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי מיד אחרי החגים ייזום נתניהו בחירות בזק לראשות הליכוד, שבהן הוא צפוי לזכות ברוב גדול. לאחר מכן מתכנן ראש הממשלה שורה של שינויים נוספים בבחירת הרשימה לכנסת.

בין היתר יוכל נתניהו לשריין בעצמו מועמד חיצוני בכל עשירייה ברשימת הליכוד - יכולת שיש כמעט לכל ראשי המפלגות הגדולות. שינוי מתוכנן נוסף הוא האפשרות שתהיה לראש הממשלה להקפיץ את מועמדי המחוזות במעלה הרשימה על חשבון הרשימה הארצית והעברת בחירת מועמדי המחוזות מהמתפקדים למרכז.

שורת השינויים נועדה להעניק לראש הממשלה שליטה רבה יותר על עיצוב רשימת הליכוד לכנסת - יכולת שלא הייתה בידיו מעולם, וזאת בניגוד למרבית המפלגות. כמו כן אמורים השינויים לאפשר ריענון של הרשימה.