בעקבות המחאה: יבוטל הקיצוץ לפריפריה

לאחר שאמש פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי חברי כנסת וראשי ערים מהליכוד מאיימים להכשיל את ההצבעה על התקציב בעקבות הקיצוץ הצפוי בהטבות המס לפריפריה - ראש הממשלה נתניהו החליט להקפיא את התכנית. כעת דנים צוותים מקצועיים באוצר על נוסח חדש של הטבות מס ליישובים

נכנעו ללחץ. נתניהו ולפיד (קובי גדעון / לע"מ)

האיום במשבר עבד - יבוטל הקיצוץ במענקים ליישובי הפריפריה: ראש הממשלה הורה להקפיא את התכנית לבטל את הטבות המס בפריפריה. אמש (שני) פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי ח"כ מירי רגב ושורת ראשי ערים מטעם הליכוד איימו להכשיל את ההצבעה על התקציב בממשלה בעקבות ביטול ההטבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביממה האחרונה הופעלו לחצים כבדים על ראש הממשלה נתניהו ועל שר האוצר לפיד מטעם שרים וחברי כנסת מהליכוד. בעקבות החלטת נתניהו להקפיא את התכנית, עובדים כעת צוותים מקצועיים של משרד האוצר על נוסח חדש של הטבות מס ליישובים.

במסגרת הסיכום עם משרד האוצר הוחלט כי היקף ההטבות ל-42 היישובים המדוברים לא ישתנה. "יש כאן בשורה גדולה מאוד לחיזוק הגליל והנגב", אמר בתגובה לדברים שר התחבורה ישראל כץ.

"אני מברכת את ראש הממשלה על החלטתו הנבונה והנכונה לא לפגוע בפריפריה", אמרה ח"כ מירי רגב לחדשות 2 Online. "התפקיד שלנו לחזק את הפריפריה, להביא לשם צעירים, לבנות תעשייה, כי מדינת ישראל היא מדינה מדן ועד אילת ולא רק מדינת תל אביב".

אתמול שלחו ראש העיר דימונה ויו"ר פורום ערי הפיתוח בני ביטון, וראש העיר מודיעין ויו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס מכתב לנתניהו וללפיד ובו הם קוראים לבטל מיד את צמצום ההטבות לפריפריה. "ההחלטה עלולה לגרום להגירה שלילית מיישובי הפריפריה", מזהירים השניים במכתב. 

בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף ביטון כי אם צמצום ההטבה לא יבוטל, התקציב לא יעבור בממשלה. "כרגע עשרה שרים אמרו שלא יצביעו מחר", אמר. "מחר אתייצב לישיבת הממשלה ואודיע שלא ייתכן שביד אחת נותנים הטבות לנגב ולגליל וביד השנייה מורידים את זה".

יוסי זילברמן השתתף בהכנת הידיעה.