לפיד: "לא הייתי צריך לגרום לחילול שבת"

שבועיים לאחר שעורר עליו ביקורת פוליטית וציבורית בעקבות מסיבת עיתונאים שכינס בשבת, שר האוצר לפיד מתנצל. "טעיתי, לא הייתי צריך לגרום לאחרים לחלל שבת", אמר לפיד בישיבת סיעת יש עתיד. במקביל ממשיך השר לקדם את תכנית מע"מ אפס, למרות שראש הממשלה הודה בשבוע שעבר כי הוא "לא מתלהב מהתכנית"

לפני כשבועיים ספג שר האוצר יאיר לפיד ביקורת פוליטית וציבורית נרחבת לאחר שהחליט לכנס מסיבת עיתונאים במהלך השבת ובה עדכן על ההסכמות בנוגע לתקציב המדינה ועל דירוג האשראי של ישראל. בישיבת סיעת יש עתיד שנערכה הבוקר (ראשון) התנצל לפיד על הצעד הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"טעיתי, לא הייתי צריך לגרום לאנשים אחרים לחלל שבת", אמר לפיד בעקבות שאלה שהפנתה כלפיו חברת סיעתו עליזה לביא. לאחר מסיבת העיתונאים שנערכה בשבת התרעמו רבים על כך שלפיד טרח לכנס כתבים כלכליים ושורת אנשי צוות עבור עדכון לא דחוף.

במהלך הישיבה התייחס לפיד בהרחבה גם לתקציב המדינה לשנת 2015, שהממשלה צפויה להתכנס ולאשר מחרתיים. על רקע דבריו של נתניהו בריאיון לחדשות 2 לפיהם הוא "לא מתלהב מתכנית מע"מ אפס", ממשיך לפיד לקדם את החוק שנועד להוריד את מחירי הדיור.

חילוקי דעות על מע"מ 0? נתניהו ולפיד (קובי גדעון / לע"מ)

"במשך שנים איש לא עשה פה דבר וחצי דבר ביחס למשבר הדיור הישראלי, עכשיו אנחנו משנים את המצב", אמר. "לא רק מע"מ אפס שיעבור בתחילת המושב הבא, אלא סדרה שלמה של תכניות אותן גיבשנו בקבינט הדיור - בנייה של עשרות אלפי יחידות חדשות שתאפשר לזוגות צעירים יוצאי צבא לרכוש דירה במדינת ישראל במחיר שפוי".

בריאיון לחדשות 2 אמר נתניהו: "זה נכון שאני לא מתלהב ממע"מ אפס, אבל זו תכנית ששר האוצר רוצה לקדם ולכן הסכמתי לה". לגבי הגירעון המתוכנן בתקציב המדינה לשנת 2015, אמר נתניהו כי "לפני שהסכמתי להעלאה התייעצתי עם סוכנות דירוג האשראי ואמרו לי שעד 3.6% זה לא יפגע בדירוג".