אחרי העימות עם אובמה: רה"מ מתחזק

סקר חדשות 2 Online ומכון שילוב אחרי נאום נתניהו באו"ם והעימות עם ארה"ב על הבנייה בי-ם מספק רוח גבית לרה"מ. 55% מהציבור מגדירים את תפקודו טוב וטוב מאוד. עוד בסקר: מי הפוליטיקאי שנושף בעורפו?

העימות הועיל? נתניהו ואובמה (אבי אוחיון לע"מ)

אחרי נאומו של ראש הממשלה בעצרת הכללית של האו"ם והעימות עם נשיא ארצות הברית אובמה - שוב מתחזקת התמיכה בנתניהו: על פי סקר שנערך עבור חדשות 2 Online על ידי חברת Shiluv Milward Brown, יותר ממחצית מהציבור הישראלי חושב שתפקודו של ראש הממשלה טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

55% מהנשאלים אמרו כי תפקודו של נתניהו בשבוע האחרון היה טוב או טוב מאוד, לעומת 25% בלבד שחשבו שתפקודו היה לא טוב או מאוד לא טוב. 20% מהנשאלים לא הביעו דעה או אמרו שאינם יודעים. לשם השוואה, בסקר שנערך מיד עם תום מבצע "צוק איתן" הביעו רק 32% מהציבור שביעות רצון מתפקודו של נתניהו, לעומת 59% שלא היו מרוצים.

(חדשות 2)

למרות שמדובר בנתון חיובי מאוד עבור ראש הממשלה, שאלה נוספת בסקר עלולה דווקא להדאיג אותו: כשנשאל הציבור מי המועמד או המועמדת המתאימים ביותר להיות ראש ממשלה, יתרונו המובהק של נתניהו נשחק.

(חדשות 2)

נתניהו אומנם נותר במקום הראשון, כ-23% מהציבור נקב בשמו כמועמד המתאים ביותר, אך עם זאת במקום השני ובהפרש לא גדול נמצא נפתלי בנט - 15%. מפלגת הבית היהודי בראשות בנט מתחזקת בסקרים האחרונים. יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג במקום השלישי עם 10%.

ראש בראש בבחירות הבאות? נתניהו ובנט (מרים אלסטר, פלאש 90)

שר החוץ ליברמן הגיע למקום הרביעי עם 9% ומיד אחריו שרת המשפטים לבני עם 8%. 7% מהציבור ענו כי משה כחלון, הצפוי לרוץ ברשימה עצמאית בבחירות הבאות, הוא המועמד המתאים ביותר. למקום האחרון הגיע שר האוצר לפיד עם 4% בלבד. 24% לא ידעו או שלא הייתה להם דעה.