נתניהו לחדשות 2: לא מתלהב מתכנית מע"מ 0, לא יודע אם היא תוריד את מחירי הדיור

בריאיון מיוחד חושף ראש הממשלה את יחסו לתכנית הדגל של שר האוצר לפיד, ומסביר למה לא נכנס לעומקה ("הייתי עסוק בצוק איתן בלהגן על הבתים"). בריאיון המלא הוא מתייחס גם להאשמות של גאולה אבן ולארוחה עם אדלסון

בריאיון מיוחד לחדשות 2 שישודר במלואו במוצאי יום הכיפורים, מתייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לתכנית מע"מ 0 של שר האוצר לפיד ומדגיש: "זה נכון שאני לא מתלהב ממע"מ 0, אבל זו תכנית ששר האוצר רוצה לקדם ולכן הסכמתי לה".

מע"מ 0 תעזור להוריד את מחירי הדיור?

"אינני יודע, זו תכנית של שר האוצר".

מחירי הדיור יירדו בשיעור דו ספרתית כמו שלפיד ואריאל מבטיחים?

(מחייך) "הלוואי".

אתה סקפטי, אבל לפני 8 חודשים אמרת שתיכנס לעניין הדיור ועכשיו אתה מקדם תכנית שאתה מתנגד לה.

"הייתי עסוק ב'צוק איתן', בלהגן על הבתים של הישראלים".

לגבי הגירעון המתוכנן בתקציב המדינה לשנת 2015, אמר נתניהו כי "לפני שהסכמתי להעלאה התייעצתי עם סוכנות דירוג האשראי ואמרו לי שעד 3.6% זה לא יפגע בדירוג".

נתניהו זועם על "שלום עכשיו": "חבלה מכוונת"

הפגישה אמש בין ראש הממשלה לנשיא ארצות הברית אובמה הייתה לכאורה ידידותית, אבל רגע אחרי שהסתיימה הגיע הגינוי האמריקני לבנייה בירושלים - מעבר לקו הירוק. בתגובה, הביע נתניהו את זעמו על תנועת "שלום עכשיו" שפרסמה את התכנית.

"מדובר בחוסר אחריות ברמה הבינלאומית של איזשהו גורם שמפרסם תכנית סטטוטורית כדי לחבל בפגישה מאוד חשובה שדנה בגרעין האירני, בשאלות הביטחון היסודיות שלנו ובדאע"ש", הוא אומר.

ולא רק על שלום עכשיו זועם נתניהו. הוא מאוד לא אהב את התגובה האמריקנית לפרסום תכנית הבנייה בירושלים. "הדבר הזה מוגדר כחטא", אמר. "אני לא יכול לקבל את זה. יהודים יכולים לקנות בית היכן שהם רוצים. זו הדרך האמיתית לקיים דו-קיום".

בהמשך הריאיון התייחס ראש הממשלה גם לפגישה במסעדה בניו יורק השבוע עם המיליארדר היהודי-אמריקני שלדון אדלסון, שעליה ספג ביקורת. "נפגשתי עם חבריי מכל צדי המתרס הפוליטי על בסיס אישי וחברי", הוא מדגיש. "מדובר בחברות רבת שנים".

הריאיון המלא עם ראש הממשלה ישודר במוצאי יום הכיפורים, בשבת ב-20:00.