"שבענו מנאומים שנשארים על הנייר"

התגובות הפוליטיות לנאומו המדיני של ראש הממשלה בעצרת הכללית של האו"ם לא איחרו לבוא. מנהיגי מפלגות וחברי כנסת מכל הקשת הפוליטית הגיבו לדבריו. בקואליציה ישנה תמיכה רחבה במסרים שהעביר ראש הממשלה, אולם באופוזיציה הדעות חלוקות. בעוד חברי העבודה ומרצ תוקפים את נתניהו, דווקא במפלגת ש"ס משבחים את דבריו

שעות ספורות לאחר נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני העצרת הכללית של האו"ם הערב (שני), מגיעות התגובות מכל רחבי הקשת הפוליטית. "נתניהו יודע לנאום, והסכמתי עם לא מעט מדבריו, אבל הבעיה היא שהעולם כבר לא מקשיב לו", כתב יושב ראש האופוזיציה ויושב ראש מפלגת העבודה, ח"כ יצחק הרצוג. "שבענו כבר מנאומים שנשארים על הנייר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם במרצ לא מיהרו לשבח את נתניהו, בלשון המעטה. "נאום נתניהו הוא אותו נאום מוכר של איומים והפחדות והשוואה בין דאע"ש, חמאס ואירן - השוואה שאף אחד בעולם לא קונה", הגיבה הערב יושבת ראש המפלגה, ח"כ זהבה גלאון. "נתניהו היה צריך לנצל הזדמנות זו באו"ם ולהודיע על קבלת היוזמה של הליגה הערבית. בשביל מסע התבכיינות מתקרבן לא היה צריך לנסוע לאו"ם".

הנאום יישאר על הנייר? נתניהו, הערב (AP)

"נאומו של נתניהו היה עייף, שחוק ומייאש", הוסיף חבר מפלגת מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ. "המבטא האמריקני לא מצליח לחפות על היעדר כל חזון או תקווה. כבר שנים שהוא אינו עושה דבר".

אבל בקרב חברי האופוזיציה יש גם מי ששיבח את נאומו של ראש הממשלה. ח"כ אלי ישי, ממפלגת ש"ס, מסר הערב כי נאומו של נתניהו היה קול אמיתי של איש אחד בתוך המון טועה. "זה לא היה נאום של פוליטיקאי", אמר ישי, "זה היה נאום של יהודי המתפאר בעמו ובארצו. נאום נתניהו הוא קריאת השכמה לעולם, וגם השכמה מאוחרת עדיפה על פני המשך התעלמות".

"קול אמיתי אחד בתוך המון טועה". ישי (שמוליק סופר)

במפלגתו של נתניהו, הליכוד, קולות דומים. יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ זאב אלקין", מסר כי הוא "מברך את ראש הממשלה על תשובה הולמת לנאום השקרים וההשמצות של אבו מאזן, וקורא לראש הממשלה ולקבינט לעבור ממילים למעשים. לא יעלה על הדעת שאבו מאזן, שתלוי בנו על כל צעד ושעל כמעט בכל דבר, ימשיך ליהנות מהעזרה שלנו ובמקביל לנהל מולנו מלחמה דיפלומטית והסברתית".

גם ח"כ דני דנון, שיחסיו עם נתניהו עלו על שרטון, שיבח את ראש הממשלה על נאומו בבניין האומות המאוחדות. "טוב עשה ראש הממשלה כי הדגיש את הסכנה לאומות העולם בטרור האסלאמי, אשר נמצא בחצר האחורית שלנו כבר 66 שנים", טען דנון. "השנה לא היה צורך באיורים למיניהם, סרטוני עריפת ראשים מבית היוצר של דאע"ש המחישו את הסכנה טוב יותר מהכל".