הנשיא ריבלין: "יש לי דף חדש עם רה"מ"

בריאיון מיוחד לחדשות 2 מתייחס הנשיא ריבלין למערכת היחסים העכורה בינו לבין ראש הממשלה נתניהו ולמתחים בקרב חברי הקבינט בזמן מבצע "צוק איתן". כשנשאל האם ימשיך את מנהגו של פרס ויקיים ארוחות ערב עם נתניהו, הוא עונה: "אני נפגש עם החברים שלי". הריאיון המלא בשבת בחדשות סוף השבוע

פחות מחודשיים לאחר שנכנס לתפקידו כנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין מתייחס ישירות למערכת היחסים שלו עם ראש הממשלה ולמתחים בחברה הישראלית. בריאיון לחדשות 2 אומר ריבלין: "אין לי דף חדש עם מר נתניהו, יש לי דף חדש עם ראש הממשלה". הריאיון המלא ישודר בשבת בחדשות סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני יודע שלפעמים פוליטיקה יוצרת מצבים שבהם צרכים פוליטיים מבקשים לומר דברים מסוימים", אמר ריבלין בהתייחסו למתיחות בין חברי הקבינט בזמן מבצע צוק איתן. "ההתנהלות בתוך הקבינט הביאה לחמיצות, כי יש כאלה שעדיין חושבים שמישהו באמת חושב שהחמצנו. לא החמצנו דבר משום שהשיקולים היו רחבים ביותר".

"העובדה היא שהממשלה קיבלה החלטות, שהקבינט קיבל החלטות, ועד כמה שדעתי משגת - אף שר לא התפטר כתוצאה מאותם מהלכים", הוסיף, "גם אם היו רגעים שבהם הוא קרא תגר גדול על קבלתם".

"אני נפגש עם החברים שלי". ריבלין ונתניהו

למרות ניסיונו לשמור על ממלכתיות, ריבלין מתקשה להסתיר את מערכת היחסים העכורה עם ראש הממשלה נתניהו. כשנשאל האם ימשיך את מנהגו של הנשיא היוצא שמעון פרס, שנהג לקיים ארוחות עם ראש הממשלה נתניהו, אמר ריבלין: "פרס היה נפגש עם החברים שלו. אני יכול להרגיע אותך, אני נפגש עם החברים שלי".

"אני עסוק מאוד עם הנכדים שלי ואני אוהב מאוד שהם באים לאכול אצלי", הוסיף. "אני אוכל ארוחות רשמיות לפעמים אבל אני אוהב להיות עם רעייתי ויש לנו באמת חיים משפחתיים ממש נפלאים ומופלאים".