ליברמן: "או הקואליציה הנוכחית או בחירות"

נוכח העימות סביב התקציב והגישושים של חבריו למציאת שותפים חדשים לקואליציה, מבהיר יו"ר ישראל ביתנו כי יעדיף הליכה לבחירות על שינוי בהרכבה של הממשלה. "לא נסכים להפוך את הקואליציה לגועליציה", אמר אחרי הדיווחים כי יש עתיד מגששת אפשרות לחבירה לח"כים הערבים, ונתניהו בודק אופציות עם החרדים

על רקע הבחישות בקלחת הפוליטית והמהלכים מאחורי הקלעים לבדיקת אפשרויות לשינוי הרכב הממשלה, מבהיר היום (שני) יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן כי לא יסכים לשינויים קואליציוניים ויעדיף ללכת לבחירות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נסכים להפוך את הקואליציה לגועליציה, ולכן כל אלו שמדברים על השינוי יש רק שינוי אחד - או קואליציה נוכחית או בחירות חדשות", אמר ליברמן בהרמת הכוסית המסורתית של המפלגה לרגל ראש השנה.

שר החוץ הוסיף וסיפר על מהלכים שונים שנעשו לפירוק הממשלה. "זה לא סוד היו הרבה ניסיונות לשנות את הקואליציה, היו הרבה פניות, גם הרבה פיתויים, מחליפים אלה באלה, או מחליפים בכלל ובונים ממשלה חדשה", ציין ליברמן. "כל ספקולציה אפשרית אפשר למצוא בכלי התקשורת בישראל. אנחנו חושבים שבעידן של טלטלה ביטחונית במזרח התיכון להוסיף לזה טלטלה פוליטית זה דבר לא אחראי".

דו-קרב על התקציב. ארכיון (קובי גדעון / לע"מ)

דבריו של ליברמן באים על רקע על דיווחים על גישושים הן של נתניהו והן של לפיד אחרי שותפים חדשים - זאת כחלק מהדו קרב המתנהל בינהם סביב סוגיית התקציב.

מוקדם יותר בדק השר יעקב פרי מיש עתיד עם חברי הכנסת הערבים אפשרות שיסכימו לכך שלפיד ישמש כיו"ר האופוזיציה במידה ויחליטו לפרוש מהממשלה. הח"כים הערבים, שאותם כינה לפיד בעבר "הזועביז" הביעו לכך התנגדות.‎

הבוקר נראה כי נתניהו עשה בעצמו שרירים כשזימן למעונו את הח"כים החרדים משה גפני ויעקב ליצמן לפגישה. המפגש, לפי הערכות של גורמים פוליטיים, נועד להכשיר את הקרקע למקרה שיידרש לבצע שינויים בקואליציה.