נתניהו הציע לארדן את תיק הפנים

ראש הממשלה הציע לשר התקשורת להחליף בתפקיד את השר הפורש גדעון סער. ארדן ביקש מנתניהו זמן לחשוב על ההצעה. במקביל, הבטיח האחרון לגילה גמליאל את תיק התקשורת

יחשוב על ההצעה. ארדן (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע אמש (חמישי) לשר התקשורת גלעד ארדן את תפקיד שר הפנים - במקומו של השר הפורש גדעון סער. ארדן, בתגובה, ביקש זמן לחשוב על ההצעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יש לציין כי אם ארדן יקבל את ההצעה הזו הוא ימשיך להיות חבר בקבינט המדיני-ביטחוני - מה שגדעון סער לא היה בתור שר פנים. שנית, ראש הממשלה, שלא כמנהגו, הזדרז לקבל החלטה ולהציע את התפקיד לגלעד ארדן - ששוקל ללכת ולשמש כשגריר ישראל באו"ם.ראש הממשלה הבטיח לגילה גמליאל כי תחליף את ארדן בתפקידו.

אתמול, ביום שלאחר פרישתו הדרמטית של סער, נחשפו פרטים חדשים על מערכת היחסים העכורה בין השר גדעון סער לראש הממשלה: המרוץ לנשיאות בחודש יוני גרם למעשה לקרע בין השניים, שלא החליפו כמעט מילה במשך שלושת החודשים האחרונים. ייתכן כי הרקע היווה את אחת הסיבות הפוליטיות לפרישתו של סער. גורמים בלשכת ראש הממשלה טענו כי נתניהו "לא הזיל דמעה" על פרישתו של סער מהכנסת והממשלה לאחר החגים.

בימי הבחירות לנשיאות ראש הממשלה רצה לדחות את הבחירות, מכיוון שלא היה לו מועמד והוא לא רצה לתמוך במועמדותו של ראובן ריבלין לנשיאות. בתגובה לכך, סער פרסם זמן קצר לפני השבת פוסט בפייסבוק בו הביע התנגדות למהלך. ראש הממשלה התקשר אליו לאחר מספר דקות ואמר לו: "איך עשית לי את זה? איך אתה יוצא נגדי?".

לאחר מכן אמר סער לראש הממשלה: "לא שיתפת אותי בהחלטה, ובכל מקרה דעתי לא הייתה משתנה, וזה לא קשור לריבלין". אז ענה לו ראש הממשלה: "אני אזכור לך את זה".