בנט: יש יותר מדי ריבים בקואליציה

יו"ר הבית היהודי מנסה להנמיך מעט את הלהבות אחרי העימות המתוקשר השבוע עם שר הביטחון. "למרות הוויכוח, אני מעריך את יעלון", אמר, אך חזר להאשים ש"היה מחדל מנהרות". ומה הוא חושב על הקדמת הבחירות?

"יותר מדי ריבים". בנט ויעלון, ארכיון (פלאש 90)

זה לא היה שבוע פשוט לי"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, אבל זה בהחלט היה שבוע ששם אותו באור הזרקורים בעימות מתוקשר מאוד עם שר הביטחון משה יעלון, עימות שעשוי להשיג לו עוד כמה נקודות בקרב בוחריו. היום, כך נראה, הוא מנסה להוריד קצת את גובה הלהבות. "למרות הוויכוח, אני מעריך את יעלון", הוא אומר בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב עם אודי סגל ודני סידס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט ויעלון נכנסו לדו קרב לאחר ששר הביטחון האשים את בנט, מבלי לנקוב בשמו, בכך שקיבל מידע מדרגי השטח במהלך מבצע "צוק איתן" באמצעות הרב הצבאי לשעבר אביחי רונצקי, בניגוד לנהלים. בנט מיהר להכחיש את הקשר עם רונצקי וציין כי ירד בעצמו לשטח כדי להבין מה קורה. בזכותו, טען, נמנע מחדל המנהרות כשהביא להחלטה לפעול נגד המנהרות, בניגוד לעמדת שר הביטחון שרצה בהפסקת אש.

"היה מחדל מנהרות", קובע בנט גם היום. את הטענות לפיהן הוא לא גילה שום דבר חדש, וצה"ל הכיר היטב את איום המנהרות הוא אומר כי "טוב שהמבקר יבחן מי התריע". השבוע הודיע מבקר המדינה כי יבדוק את קבלת ההחלטות במהלך המבצע בעזה.

"מחדל מנהרות" (דובר צה"ל)

בחירות עכשיו?

בעקבות העימות החזיתי עם יעלון, מודה בנט שיש בעיה בקואליציה. "יש יותר מדי ריבים ועימותים", אמר, "אבל גם ישנם מהלכים למען המדינה". למרות הוויכוחים הפנימיים, וגם על רקע הפרישה של בכיר הליכוד גדעון סער, בנט מבהיר כי הוא אינו רוצה בבחירות מוקדמות.

כמעט חודש אחרי תחילת הפסקת האש, לבנט ברור שלא כל החלומות שלו יתגשמו. "לא נגיע לפירוז מלא ברצועה, זה ברור, אבל צריך לנסות להשיג פירוז חלקי", הוא אומר. "צריך למנוע התעצמות מחדש של חמאס". ועדיין, את החלום הגדול שלו הוא לא נטש. "החזון שלי הוא מדינה חזקה שהגבול שלה הוא הירדן", הבהיר.

בתחילת השבוע נורתה רקטה לשטח ישראל והפרה את הפסקת האש. חמאס מיהר להכחיש שהוא עומד מאחורי הירי והבטיח להעניש את הפלג הסורר שעשה זאת. ישראל הבליגה. "אם חמאס ירה עוד רקטות, ישראל צריכה להגיב בעוצמה", אמר בנט.