רה"מ לסער: אזכור שיצאת נגדי

במהדורה המרכזית פורסמו פרטים חדשים על המתיחות בין סער לרה"מ לפני הודעת הפרישה הדרמטית של הראשון, הכוללת נתק בין השניים בחודשים האחרונים על רקע המרוץ לנשיאות. המועמד המוביל למשרד הפנים: גלעד ארדן

נתניהו וסער בימים טובים יותר (פלאש 90)

ביום שלאחר הפרישה הדרמטית, נחשפים פרטים חדשים על מערכת היחסים העכורה בין השר גדעון סער לראש הממשלה: המרוץ לנשיאות בחודש יוני גרם למעשה לקרע בין השניים, שלא החליפו כמעט מילה במשך שלושת החודשים האחרונים. ייתכן כי הרקע היווה את אחת הסיבות הפוליטיות לפרישתו של סער. גורמים בלשכת ראש הממשלה טענו כי נתניהו "לא הזיל דמעה" על פרישתו של סער מהכנסת והממשלה לאחר החגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימי הבחירות לנשיאות ראש הממשלה רצה לדחות את הבחירות, מכיוון שלא היה לו מועמד והוא לא רצה לתמוך במועמדותו של ראובן ריבלין לנשיאות. בתגובה לכך, סער פרסם זמן קצר לפני השבת פוסט בפייסבוק בו הביע התנגדות למהלך. ראש הממשלה התקשר אליו לאחר מספר דקות ואמר לו: "איך עשית לי את זה? איך אתה יוצא נגדי?".

לאחר מכן אמר סער לראש הממשלה: "לא שיתפת אותי בהחלטה, ובכל מקרה דעתי לא הייתה משתנה, וזה לא קשור לריבלין". אז ענה לו ראש הממשלה: "אני אזכור לך את זה".

הקרע בין השניים נחשף (החדשות 2)

נתניהו לסער: "מאחל לך הצלחה בהמשך הדרך"

מאז המרוץ, בסופו זכה ריבלין, סער ונתניהו בקושי אמרו שלום זה לזה ולמעשה חל נתק מוחלט בין השניים במשך החודשים האחרונים, שככל הנראה היה הגורמים שהוביל להחלטת הפרישה של סער אתמול.

על פי ההערכות, סער הבין שלא היה יכול לקבל את תיק הביטחון או החוץ אותם רצה כל עוד נתניהו בשלטון, והעריך כי אם יפרוש יוכל בהמשך להגיע לתפקיד בכיר. גורמים בלשכת ראש הממשלה טוענים כי נתניהו "לא הזיל דמעה" אתמול. כמו כן טוענים הגורמים כי ראש הממשלה חייב כעת את שר התקשורת גלעד ארדן לצידו, ועל כן ארדן הוא המועמד המוביל לתיק שר הפנים כאשר יתפנה.

זמן קצר אחר הודעת הפרישה שלו, שוחח אמש (רביעי) סער עם ראש הממשלה נתניהו. "אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים", אמר ראש הממשלה לסער. "אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד, ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".

סער: "לא עזבתי כדי לחזור מחר בבוקר"

השר סער התייחס הערב לפרישתו בכנס בעיר לוד, בו קיבל אזרחות כבוד. סער אמר לנוכחים: "אני נפרד באהבה וללא מרירות. אם ניסו לפגוע בי, זה מאחוריי. היום אני אדם מאושר וחופשי. הגעתי להישגים רבים ואני מספיק צעיר להתחיל דרך חדשה ולעשות דברים בחוץ. צריך כוח לוותר על כוח", אמר סער - ולא שלל את האפשרות שישוב: "קראתי הבוקר את הפרשנויות. לא עזבתי כדי לחזור מחר בבוקר".

בדבריו קרא סער לשמור על תקציבי המשרדים החברתיים והדגיש את מחויבותו לנושא החברתי - זאת בדומה לשר בכיר אחר לשעבר מהליכוד, משה כחלון, שפרש אף הוא מהחיים הפוליטיים לפני הבחירות האחרונות: "החוסן החברתי הוא לפני הכל: השקעה בחינוך, סיוע לשכבות החלשות. זה מה שבונה חברה חזקה וסולידרית שיכולה לעמוד בכל אתגר". לא ברור האם בדבריו יש רמז לחבירה לכחלון, שמקים לאחרונה מפלגה חדשה.

הבוקר, התייחס סער למהלך העזיבה הדרמטי בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אעזוב תפקידים, אבל לא את הדרך בה אני מאמין ושלמענה לחמתי. אני מבקש להודות מקרב לב על האהבה והתמיכה ומתנצל בפני כל מי שציערתי אותו אמש", הוסיף. "אחרי שירות מילואים ארוך - עשרים שנה של שירות ציבורי - אשתחרר בקרוב".