השר סער ביום שאחרי הפרישה: "אם ניסו לפגוע בי, זה מאחורי"

יום לאחר ההודעה הדרמטית על פרישה מהחיים הפוליטיים, אמר הערב שר הפנים הפורש גדעון סער בכנס בלוד: "אני נפרד באהבה, היום אני אדם חופשי ומאושר. אם ניסו לפגוע בי, זה מאחוריי. לא עזבתי כדי לחזור מחר בבוקר"

ביום שלאחר הפרישה הדרמטית, רמז שר הפנים כי שם מאחוריו לא רק את הקריירה הפוליטית, אלא גם את הניסיונות של גורמים שונים לפגוע בו לכאורה: בכנס אליו הגיע הערב (חמישי) בעיר לוד, בו קיבל אזרחות כבוד, אמר סער: "אני נפרד באהבה וללא מרירות. אם ניסו לפגוע בי, זה מאחוריי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום אני אדם מאושר וחופשי. הגעתי להישגים רבים ואני מספיק צעיר להתחיל דרך חדשה ולעשות דברים בחוץ. צריך כוח לוותר על כוח", אמר סער - ולא שלל את האפשרות שישוב: "קראתי הבוקר את הפרשנויות. לא עזבתי כדי לחזור מחר בבוקר".

בדבריו קרא סער לשמור על תקציבי המשרדים החברתיים והדגיש את מחויבותו לנושא החברתי - זאת בדומה לשר בכיר אחר לשעבר מהליכוד, משה כחלון, שפרש אף הוא מהחיים הפוליטיים לפני הבחירות האחרונות: "החוסן החברתי הוא לפני הכל: השקעה בחינוך, סיוע לשכבות החלשות. זה מה שבונה חברה חזקה וסולידרית שיכולה לעמוד בכל אתגר". לא ברור האם בדבריו יש רמז לחבירה לכחלון, שמקים לאחרונה מפלגה חדשה.

"אם ניסו לפגוע בי, זה מאחורי". סער (רויטרס)

הבוקר, התייחס סער למהלך העזיבה הדרמטי בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אעזוב תפקידים, אבל לא את הדרך בה אני מאמין ושלמענה לחמתי. אני מבקש להודות מקרב לב על האהבה והתמיכה ומתנצל בפני כל מי שציערתי אותו אמש", הוסיף. "אחרי שירות מילואים ארוך - עשרים שנה של שירות ציבורי - אשתחרר בקרוב".

רעייתו של סער: "אני מאושרת, אך פרישתו היא הפסד לכולנו"

אמש, שעות ספורות אחרי הכרזתו של סער, התייחסה רעייתו להודעה המפתיעה. העיתונאית גאולה אבן, שהשעייתה מהנחיה בערוץ הראשון עוררה גלים שלשום, בירכה על החלטתו של בעלה בריאיון ל"חדשות הלילה" עם ליאור פרידמן ודוריה למפל. "אני מאוד מתרגשת", אמרה, "גם בשבילו וגם בשבילנו".

"זה בהחלט הפסד למערכת הפוליטית ולציבור", הוסיפה. "הוא היה איש ציבור ראשון מהמעלה שעשה רבות למען כולם במהלך כהונתו כשר ובתפקידיו השונים בליכוד. עכשיו הוא הולך לנוח בבית איתנו, זה כיף גדול".

זמן קצר אחר הודעת הפרישה שלו, שוחח סער עם ראש הממשלה נתניהו. "אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים", אמר ראש הממשלה לסער. "אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד, ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".