לפיד: "זו אינה העת לבחירות"

שר האוצר יאיר לפיד הצהיר היום כי הוא אינו מעוניין בבחירות, אך עם זאת - אמר כי העלאת מיסים היא קו אדום מבחינת מפלגתו. "הסיטואציה של הימים האחרונים מחייבת אותנו לאחריות ויציבות, ולזה שהממשלה תמשיך לתפקד למען כל האוכלוסיות החלשות". לפיד התייחס גם למכתב החיילים העניים שחשפנו אמש: "זה שובר לב"

לא רוצה בחירות. יאיר לפיד (חדשות 2)

לא הזמן לבחירות, וגם לא להעלאת מסים: שר האוצר יאיר לפיד, מעביר היום (חמישי) שני מסרים סותרים לציבור. מצד אחד, הוא מצהיר כי זו לא העת לעריכת בחירות חדשות, ומנגד - הוא מתעקש שלא להעלות מסים ואומר שזהו קו אדום מבחינת מפלגתו, מה שעלול להוביל לבחירות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד התייחס לפיד גם למכתב החיילים העניים ואמר כי המערכת תטפל במצוקות באופן פרטני: ״אנחנו נוסיף לתקציב הביטחון דברים שהם ברורים ומיועדים למטרות מראש, כמו כספים לטיפול במנהרות ולהגן על החיילים שלנו. אבל אנחנו גם צריכים חינוך, בריאות ורווחה ואנחנו צריכים לתת לאזרחי ישראל קצת מנוחה ממשלתם במובן זה שאסור לעלות מסים. אני חוזר ואומר, אנחנו לא נעלה מסים. אלה הקווים האדומים של יש עתיד. אנחנו לא מוכנים עוד פעם ללכת לכיסם של אזרחי ישראל".

"אנחנו לא מעוניינים במשבר, אני לא חושב שבחירות זה דבר טוב למדינת ישראל בעת הזאת", הדגיש לפיד. "אני חושב שהסיטואציה הפוליטית של הימים האחרונים דווקא מחייבת אותנו לאחריות וליציבות, ולזה שהממשלה תמשיך לתפקד למען אזרחיה, למען מעמד הביניים, למען כל האוכלוסיות החלשות ולמען כל האנשים שזקוקים, אחרי מלחמה צבאית ממושכת, לשקט, לחינוך, לרווחה, לדיור ולדירות במע"מ אפס".

"מכתב החיילים העניים - שובר לב"

שר האוצר הגיב גם למכתב "החיילים העניים" שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online: "זה שובר לב. חיילים בצה"ל שאומרים אין להם מה לאכול ואין מה להביא לשולחן החג שלנו ולמשפחתנו. אנחנו מנהלים עכשיו דיון ארוך על תקציב הביטחון. צריך לזכור שזה צריך להיות חלק ממנו, יחד עם שר הביטחון ולא נגד מערכת הביטחון אלא עם מערכת הביטחון. אנחנו נטפל בהם אחד אחד ונטפל בתופעה מפני שלא יכול להיות מצב שאדם לוחם ומגן על מדינת ישראל ואז חוזר הביתה ביום שבת והוא רעב".

לפיד גם התייחס לפרישה המפתיעה של חברו לממשלה, שר הפנים גדעון סער. "צר לי, אני חושב שהפוליטיקה הישראלית זקוקה לאנשים טובים ואני מאחל לו בהצלחה בכל אשר ילך. אני מודה שאני גם מקווה שהוא יחזור".