השר כץ: "לא לוטש עיניים לתיק אחר"

יום לאחר שטילטל את המערכת הפוליטית והודיע על פרישתו מהחיים הציבוריים, גדעון סער משאיר את כסאו של שר הפנים ריק. בורסת השמות כבר החלה, ואחד המועמדים האפשריים להחליפו הוא ככל הנראה שר התחבורה ישראל כץ. אלא שהוא לא מתכוון לעזוב את משרד התחבורה. "אני מתכוון להישאר בתיק התחבורה", הבהיר כץ

"מתנצל בפני מי שציערתי". סער (AP)

בורסת השמות ממשיכה לעבוד, אך לפחות אחד משרי הממשלה כבר הבהיר כי הוא לא מתכוון לרשת את משרד הפנים לאחר פרישתו של השר היוצא גדעון סער - מדובר בשר התחבורה ישראל כץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מתכוון להישאר בתיק התחבורה", הבהיר היום (חמישי) השר כץ. "אני לא לוטש עיניים לתיק אחר". לטענת כץ, הוא לא אחד המועמדים לקבל את תיק הפנים, והוא מעדיף לדבוק בתיק הביצועי שבו יש לו ניסיון ויכולת לבצע רפורמות.

יום לאחר הודעתו הדרמטית על פרישה מהחיים הפוליטיים, התייחס הבוקר גדעון סער למהלך. "אעזוב תפקידים, אבל לא את הדרך בה אני מאמין ושלמענה לחמתי", כתב סער לעוקבים אחריו בעמוד הפייסבוק שלו.

"אני מבקש להודות מקרב לב על האהבה והתמיכה ומתנצל בפני כל מי שציערתי אותו אמש", הוסיף. "אחרי שירות מילואים ארוך - עשרים שנה של שירות ציבורי - אשתחרר בקרוב".

אמש, שעות ספורות אחרי הכרזתו של סער, התייחסה רעייתו להודעה המפתיעה. העיתונאית גאולה אבן, שהשעייתה מהנחיה בערוץ הראשון עוררה גלים שלשום, בירכה על החלטתו של בעלה בריאיון ל"חדשות הלילה" עם דוריה למפל וליאור פרידמן. "אני מאוד מתרגשת", אמרה, "גם בשבילו וגם בשבילנו".

"זה בהחלט הפסד למערכת הפוליטית ולציבור", הוסיפה. "הוא היה איש ציבור ראשון מהמעלה שעשה רבות למען כולם במהלך כהונתו כשר ובתפקידיו השונים בליכוד. עכשיו הוא הולך לנוח בבית איתנו, זה כיף גדול".

זמן קצר אחר הודעת הפרישה שלו, שוחח סער עם ראש הממשלה נתניהו. "אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים", אמר ראש הממשלה לסער. "אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד, ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".