סער: "לא עוזב את הדרך בה אני מאמין"

יום לאחר שזעזע את המערכת הפוליטית והודיע על פרישתו מהחיים הציבוריים, גדעון סער מודה לתומכיו. "אחרי שירות מילואים ארוך – עשרים שנה של שירות ציבורי – אשתחרר בקרוב", כתב סער בעמוד הפייסבוק שלו

"מתנצל בפני מי שציערתי". סער (רויטרס)

יום לאחר הודעתו הדרמטית על פרישה מהחיים הפוליטיים, מתייחס הבוקר (חמישי) גדעון סער למהלך. "אעזוב תפקידים, אבל לא את הדרך בה אני מאמין ושלמענה לחמתי", כתב סער בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש להודות מקרב לב על האהבה והתמיכה ומתנצל בפני כל מי שציערתי אותו אמש", הוסיף. "אחרי שירות מילואים ארוך - עשרים שנה של שירות ציבורי - אשתחרר בקרוב".

אמש, שעות ספורות אחרי הכרזתו של סער, התייחסה רעייתו להודעה המפתיעה. העיתונאית גאולה אבן, שהשעייתה מהנחיה בערוץ הראשון עוררה גלים שלשום, בירכה על החלטתו של בעלה בריאיון ל"חדשות הלילה" עם ליאור פרידמן ודוריה למפל. "אני מאוד מתרגשת", אמרה, "גם בשבילו וגם בשבילנו".

"זה בהחלט הפסד למערכת הפוליטית ולציבור", הוסיפה. "הוא היה איש ציבור ראשון מהמעלה שעשה רבות למען כולם במהלך כהונתו כשר ובתפקידיו השונים בליכוד. עכשיו הוא הולך לנוח בבית איתנו, זה כיף גדול".

זמן קצר אחר הודעת הפרישה שלו, שוחח סער עם ראש הממשלה נתניהו. "אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים", אמר ראש הממשלה לסער. "אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד, ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".

אתמול הדהים סער את המערכת הפוליטית כשהודיע על פרישה מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב. רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי", הוא אמר.

"אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה", הודיע שר הפנים שכבר סומן בידי רבים כמועמד עתידי לראשות הליכוד. "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".