גאולה אבן: "אתם הפסדתם את גדעון, ואני הרווחתי"

לאחר שהפתיע שר הפנים גדעון סער את המערכת הפוליטית והודיע כי הוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים, התייחסה רעייתו גאולה אבן להודעה המפתיעה. "אני לא רואה אותו כרגע חוזר", אמרה. "אם יהיו לו תכניות אחרות הוא לבטח יבשר על כך"

מספר שעות לאחר הודעתו הדרמטית של שר הפנים גדעון סער, התייחסה רעייתו - העיתונאית גאולה אבן, למהלך המפתיע בראיון שהעניקה הלילה (חמישי) ב"חדשות הלילה" עם ליאור פרידמן ודוריה למפל. "אתם הפסדתם אותו", אמרה אבן, "ואני הרווחתי אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאוד מתרגשת", הסבירה. "גם בשבילו וגם בשבילנו. זה בהחלט הפסד למערכת הפוליטית ולציבור. הוא היה איש ציבור ראשון מהמעלה שעשה רבות למען כולם במהלך כהונתו כשר בשני המשרדים ובתפקידיו השונים בליכוד. עכשיו הוא הולך לנוח בבית איתנו. זה כיף גדול" הוסיפה אבן.

אבן, שלא הסתירה את שביעות רצונה מהמלך שבו נקט בן זוגה, חיזקה את טענותיו בדבר מחשבותיו להכריז על פרישה כבר מזמן. "הוא חשב על זה כבר הרבה זמן וכל פעם היה משהו אחר לעשות כמו העברת חוקים ואפילו הבחירות לנשיאות. אחרי שהוא סיים את המטלות, הוא ניצל את ההפוגה בשביל לעשות זאת". 

בנוגע לתכניותיו לעתיד של סער, אמרה אבן "לא מוניתי לדוברת שלו. אני לא רואה אותו כרגע חוזר, אם יהיו לו תכניות אחרות הוא לבטח יבשר על כך". אבן מצדה, הבהירה כי היא צפויה לשוב למסך במסגרת שידורי הערוץ הראשון, לאחר התפטרותו של של סער. "אשוב לשאול את כל השאלות הקשות, שאף אחד לא ייבנה על הנחות. לא אתן לאווירה העכורה שנוצרה ברשות השידור העכיר את יום חגו של בעלי. מה שבטוח שריאיון איתי הוא לא ייצלח בקלות".

את הדברים אמרה אבן במסגרת "שיר הלילה" ובחרה ברוח האירועים בשיר "ילד של אבא", של הזמר מוקי.

הטיל "פצצה פוליטית". גדעון סער (AP)

אמש הודיע סער כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים

אתמול בערב הודיע שר הפנים גדעון סער כי הוא פורש מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב. רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי", הוא אמר.

"אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה", הודיע שר הפנים שכבר סומן בידי רבים כמועמד עתידי לראשות הליכוד. "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".

במהלך נאומו בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה, הודה סער ששימש בתפקידים רבים במפלגה, לפעילים שליוו אותו ולחבריו לסיעת הליכוד בשנים האחרונים. "ב-12 שנים האחרונות ייצגתי אתכם ואת הציבור - לא הייתי יכול לעשות שום דבר ללא תמיכתכם", טען השר. לדבריו, בשנתיים האחרונות, על רקע שינויים בחייו האישיים הוא שקל מספר פעמים לקחת את פסק זמן מהחיים הציבוריים.