נתניהו לסער: "מכבד את החלטתך"

שעות אחדות לאחר שהודיע שר הפנים גדעון סער על פרישתו המפתיעה מהפוליטיקה, התייחסו להחלטתו שני האישים הבכירים בדרג המדיני. ראש הממשלה נתניהו שוחח עם סער ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו. "גדעון סער הוא איש של מעשה ונתינה למען העם והארץ", כתב עליו נשיא המדינה ריבלין בעמוד הפייסבוק שלו

"שנים של עשייה". סער ונתניהו (חדשות 2)

אחרי שרבים משרי הממשלה הגיבו הערב (רביעי) להודעתו של שר הפנים גדעון סער על פסק הזמן שהחליט לקחת מהפוליטיקה, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר הפורש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים", אמר ראש הממשלה לסער. "אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד, ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".

גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שהגיע גם הוא ממפלגת הליכוד, התייחס לפרישתו המפתיעה של שר הפנים. "גדעון סער הוא איש של מעשה ונתינה למען העם והארץ", כתב ריבלין בעמוד הפייסבוק שלו. "צר לי על הודעתו דווקא בעת הזאת בה אתגרים רבים כל כך עומדים לפתחנו, אך אני מאחל לו הצלחה רבה בכל מקום אליו תוביל אותו הדרך".

"איש של מעשה ונתינה". ריבלין וסער (פלאש 90)

"פרישתו של סער היא הפסד לממשלה"

התגובות מכיוון הקולגות של שר הפנים הגיעו זמן קצר לאחר הודעתו המפתיעה על פרישתו, הזמנית לפחות, מהחיים הפוליטיים. "פרישתו של השר סער, חברי לדרך, מצערת מאוד", מסר הערב שר התקשורת גלעד ארדן. "נבחרנו ביחד לכנסת ונאבקנו במשותף שנים רבות לחזק את הליכוד ולהנחיל לציבור את ערכיו הלאומיים. בכל תפקידיו פעל גדעון במלוא כוחו בכדי להצעיד את מדינת ישראל ואזרחיה לעתיד טוב יותר ואין ספק שחסרונו מסביב לשולחן הממשלה יורגש".‎

שר החוץ ויושב ראש מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר הערב: "אני מצטער על התפטרותו של גדעון סער מן הממשלה. בשנותיו בממשלה מילא סער את תפקידיו כשר החינוך והפנים בצורה טובה ביותר והיה מן השרים הבולטים. פרישתו היא הפסד לממשלה ואני מקווה שהוא ימשיך לתרום לחיים הציבוריים בישראל".

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט הביע צער נוכח פרישתו של שותפו לקואליציה והביע תקווה כי ישוב במהרה. ״השר גדעון סער הוא אידיאולוג אמיתי, שר מצוין ושותף לדרך ומעמודי התווך של תנועתו הליכוד", הודיע בנט. "אני מכבד את הודעתו ומקווה שישוב במהרה לחיים הציבוריים, ישראל זקוקה לאנשים כמוהו״.

"ישראל זקוקה לאנשים כמוהו". בנט (רויטרס)

גם יושב ראש הקואליציה הביע צער על החלטתו של השר סער לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. "יש לי הערכה גדולה לפועלו ולתרומתו של גדעון לתנועת הליכוד ולמדינת ישראל", מסר ח"כ יריב לוין, "אני מאחל לו הצלחה רבה ומשוכנע כי יצליח בכל אשר יפנה ועוד ישוב לשורות הנהגת הליכוד".

"הופתעתי מאוד הערב מהחלטתו של חברי השר גדעון סער לפרוש מהחיים הפוליטים", אמרה ח"כ מירי רגב (הליכוד). "גדעון סער הוא נכס לליכוד והוא אחד מעמודי התווך של הסיעה. הצטערתי מאוד לשמוע את דבריו הערב, חבל לי שסיעת הליכוד מאבדת את אחד השרים הטובים שלה. עם זאת, אני שמחה שסער לא עוזב את התנועה ומקווה שלאחר שינוח קצת ויצבור כוחות יחזור במרץ לפעילות בתנועה".

חבר הכנסת אלי ישי (ש"ס) אמר בעקבות פרישתו של סער כי "פרישתו היא אבידה לפוליטיקה בישראל מאחר ומדובר באדם שפעל ביושרה והגינות על הצד הטוב ביותר למען הציבור; גם בנושאים שנויים במחלוקת השתדל לגשר על פערים ורשם הצלחות רבות".