"פרישת סער היא הפסד לממשלה"

המערכת הפוליטית מגיבה לפרישה המפתיעה של שר הפנים גדעון סער מהחיים הפוליטיים. סער הודיע על פסק זמן מהפוליטיקה, והפוליטיקאים מיהרו להביע את צערם על החלטתו. ליברמן: "היה מן השרים הבולטים". יו"ר הקואליציה יריב לוין: "משוכנע שישוב לשורות הנהגת הליכוד"

"הפסד לממשלה". ליברמן (רויטרס)

זמן קצר לאחר הודעתו המפתיעה של שר הפנים גדעון סער על פרישתו, הזמנית לפחות, מהחיים הפוליטיים, וכבר מתחילות להגיע התגובות מכיוון הקולגות שלו, בעיקר באמצעות הרשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ ויושב ראש מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר הערב (רביעי): "אני מצטער על התפטרותו של גדעון סער מן הממשלה. בשנותיו בממשלה מילא סער את תפקידיו כשר החינוך והפנים בצורה טובה ביותר והיה מן השרים הבולטים. פרישתו היא הפסד לממשלה ואני מקווה שהוא ימשיך לתרום לחיים הציבוריים בישראל".

גם יושב ראש הקואליציה הביע צער על החלטתו של השר סער לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. "יש לי הערכה גדולה לפועלו ולתרומתו של גדעון לתנועת הליכוד ולמדינת ישראל", מסר ח"כ יריב לוין, "אני מאחל לו הצלחה רבה ומשוכנע כי יצליח בכל אשר יפנה ועוד ישוב לשורות הנהגת הליכוד".

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט הביע צער נוכח פרישתו של שותפו לקואליציה והביע תקווה כי ישוב במהרה. ״השר גדעון סער הוא אידיאולוג אמיתי, שר מצוין ושותף לדרך ומעמודי התווך של תנועתו הליכוד", הודיע בנט. "אני מכבד את הודעתו ומקווה שישוב במהרה לחיים הציבוריים, ישראל זקוקה לאנשים כמוהו״.

"הופתעתי מאוד הערב מהחלטתו של חברי השר גדעון סער לפרוש מהחיים הפוליטים", אמרה ח"כ מירי רגב (הליכוד). "גדעון סער הוא נכס לליכוד והוא אחד מעמודי התווך של הסיעה.
הצטערתי מאוד לשמוע את דבריו הערב, חבל לי שסיעת הליכוד מאבדת את אחד השרים הטובים שלה. עם זאת, אני שמחה שסער לא עוזב את התנועה ומקווה שלאחר שינוח קצת ויצבור כוחות יחזור במרץ לפעילות בתנועה".

חבר הכנסת אלי ישי (ש"ס) אמר בעקבות פרישתו של סער כי "פרישתו היא אבידה לפוליטיקה בישראל מאחר ומדובר באדם שפעל ביושרה והגינות על הצד הטוב ביותר למען הציבור; גם בנושאים שנויים במחלוקת השתדל לגשר על פערים ורשם הצלחות רבות".

סער: "רציתי לפרוש לפני תשעה חודשים וחצי"

מוקדם יותר הערב בישר שר הפנים על החלטתו לפרוש מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב", הוא אמר. "רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי".

"אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה", הודיע שר הפנים שכבר סומן בידי רבים כמועמד עתידי לראשות הליכוד. "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".

במהלך נאומו בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה, הודה סער ששימש בתפקידים רבים במפלגה, לפעילים שליוו אותו ולחבריו לסיעת הליכוד בשנים האחרונים. "ב-12 שנים האחרונות ייצגתי אתכם ואת הציבור - לא הייתי יכוטל לעשות שום דבר ללא תמיכתכם", טען השר. לדבריו, בשנתיים האחרונות, על רקע שינויים בחייו האישיים הוא שקל מספר פעמים לקחת את פסק זמן מהחיים הציבוריים.

פורש. גדעון סער

"קשה לעזוב ולעשות את הצעד, תמיד יש סיבות למה לא לעשות זאת", הסביר סער. "האמת ששקלתי לעשות את זה בטרם הבחירות, כשהשר לשעבר כחלון הקדים אותי. רציתי לעשות את זה לפני תשעה וחצי חודשים, רציתי לעשות את זה עם הולדת בני דוד בכדי לבלות זמן לצדו", אמר.

בפגישות שנערכו עם השר סער לפני מספר שבועות הוא נצפה לצד פעיליו, כשהם מפיצים מסרים לפיהם הוא דווקא צפוי להתמודד על ראשות הליכוד. ואולם, בימים האחרונים ניכר היה כי סער חפץ בשינוי. קיימת אפשרות שבעקבות השתלשלות האירועים שפורסמו בהקשר לרעייתו העיתונאית גאולה אבן, שקל סער את פרישתו פעם נוספת וכעת מתברר כי גמלה בו ההחלטה לבצע את הצעד.