פצצה פוליטית: השר גדעון סער פורש

שר הפנים הודיע בכנס בכפר המכבייה כי החליט לקחת פסק זמן מהחיים הציבוריים. "אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב, אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה"

שר הפנים גדעון סער הודיע הערב (רביעי) כי הוא פורש מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב. רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי", הוא אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה", הודיע שר הפנים שכבר סומן בידי רבים כמועמד עתידי לראשות הליכוד. "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".

במהלך נאומו בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה, הודה סער ששימש בתפקידים רבים במפלגה, לפעילים שליוו אותו ולחבריו לסיעת הליכוד בשנים האחרונים. "ב-12 שנים האחרונות ייצגתי אתכם ואת הציבור - לא הייתי יכול לעשות שום דבר ללא תמיכתכם", טען השר. לדבריו, בשנתיים האחרונות, על רקע שינויים בחייו האישיים הוא שקל מספר פעמים לקחת את פסק זמן מהחיים הציבוריים.

"קשה לעזוב ולעשות את הצעד, תמיד יש סיבות למה לא לעשות זאת", הסביר סער. "האמת ששקלתי לעשות את זה בטרם הבחירות, כשהשר לשעבר כחלון הקדים אותי.  רציתי לעשות את זה לפני תשעה וחצי חודשים, רציתי לעשות את זה עם הולדת בני דוד בכדי לבלות זמן לצדו", אמר.

בפגישות שנערכו עם השר סער לפני מספר שבועות הוא נצפה לצד פעיליו, כשהם מפיצים מסרים לפיהם הוא דווקא צפוי להתמודד על ראשות הליכוד. ואולם, בימים האחרונים ניכר היה כי סער חפץ בשינוי. קיימת אפשרות שבעקבות השתלשלות האירועים שפורסמו בהקשר לרעייתו העיתונאית גאולה אבן, שקל סער את פרישתו פעם נוספת וכעת מתברר כי גמלה בו ההחלטה לבצע את הצעד.

שר החוץ אביגדור ליברמן הביע צער על התפטרותו של סער מהממשלה: "בשנותיו בממשלה מילא סער את תפקידיו כשר החינוך והפנים בצורה טובה ביותר והיה מן השרים הבולטים. פרישתו היא הפסד לממשלה ואני מקוה שהוא ימשיך לתרום לחיים הציבוריים בישראל".

בהכנת הידיעה השתתפה רינה מצליח.